12.8 C
Vancouver

Zvezda nadoknadila -15, pa pala posle drame protiv Žalgirisa!

Izvor:B92

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Žalgirisa (85:84) na Kipru u poslednjoj proveri pred početak sezone.

Duško Ivanović na ovom susretu nije računao na Miloša Teodosića, Nemanju Bjelicu, Dejana Davidovca, Šabaza Nejpira, Branka Lazića, te Stefana Lazarevića.

Crveno-beli su u prvom poluvremenu imali +11, u drugom bili u zaostatku -15, da bi posle drame litvanski šampion zahvaljujući poenima Lukasa Lekavičijusa uz faul stigli do pobede.

Zvezda je imala napad za trijumf, ali je Jago Dos Santos uz zvuk sirene promašio šut za tri poena.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Rokas Gedraitis sa 19 poena, 18 je dodao Majk Tobi, Nemanja Nedović 13, uz pet asistencija, dok je Luka Mitrović postigao osam.

Kod Žalgirisa Ulanovas je ubacio 16, Birutis 11, uz 12 skokova, dok je dvocifren bio i Butkevičijus sa 12 poena.

Ivanovićevi izabranici su sasvim dobro otvorili utakmicu i serijom poena Tobija i Gedraitisa stekli prvu, ranu dvocifrenu prednost.

Litvanski tim se uključio u utakmicu krajem prve četvrtine, međutim, Zvezda je na startu drugog kvartala imala najveće vođstvo, +11.

Žalgiris je od tog trenutka povećao procente šuta, naročito za tri poena i polako je krenuo da hvata priključak.

Pred veliku pauzu Žalgiris je stigao i do preokreta – serije poena donele su im vođstvo na poluvremenu od 41:37.

Tamo gde su stali u prvom, košarkaši „zelenih“ su nastavili i u drugom poluvremenu, tako da je i vođstvo raslo.

Za Zvezdu su u tim momentima pogađali Nedović i Mitrović, flouterima, ali sredinom trećeg kvartala Žalgiris je stigao do prve dvocifrene prednosti.

Ubrzo je ona iznosila i +15, najveće do tog trenutka, ali su crveno-beli serijom od 8:0 smanjili zaostatak pred završnih 10 minuta.

Crveno-beli su nastavili i u na startu poslednjeg kvartala da prete Žalgirisu, koji je na trenutak odbio nalet. Ne zadugo, pošto je Tobi sredinom četvrtine pogodio za preokret.

Imala je Zvezda i +4 u završnici, delovalo je da je bliža trijumf, koji na 24 sekunde pre kraja nije potvrdio Gedraitis. Kazna je stigla u narednom napadu, kada je Lekavičijus pogodio uz faul i doneo pobedu „zelenima“.

Zvezda se u nedelju vraća u Beograd, a naredne subote startuje ABA ligu, gostovanjem Igokei od 20.00 časova.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

OSTALI KOMENTARI

KANADA

Najnovije vesti i priče

Arabika iz peruanske oblasti Chanchamayo – jedna od najbolje čuvanih tajni u svetu kafe

Tajanstven kao dubine njegovih kanjona, inspirativan poput gustih prašuma...

Fišing napadi u biznisu: Kako sajber kriminalci zloupotrebljavaju poslovne mejlove

Fišing napadi spadaju u najrasprostranjenije i najefikasnije taktike koje...