Zvanično – Evroliga sa 20 timova, Bešiktaš novi rival Zvezde i Partizana
Košarkaška Evroliga objavila je na zvaničnom sajtu da će se od naredne sezone takmičiti 20 klubova, među kojima su Partizan i Crvena zvezda.
Kako Evroliga navodi, format će i ove sezone ostati nepromenjen, dok će se u sezoni 2027/28 proširiti na 24 kluba uz prilagođavanje formata.
Novo ime je turski Bešiktaš, finalista Evrokupa, predvođen sa klupe selektorom Srbije Dušanom Alimpijevićem, koji je iskoristio povlačenje pobednika Burga i finansijski nestabilnog Monaka.
Otvaranje nove sezone je 24. septembra, a poslednje 38. kolo 16. aprila. Duža pauza biće predviđena od 13. februara do 3. marta zbog nacionalnih kupova i Fibinog kvalifikacionog prozora.
Fajnal-for će se odigravati od 27. do 30. maja.
Inovacija je i Superkup, koji je zakazan za 18. i 19. septembar, dok se o učesnicima i formatu još odlučujue.