26.7 C
Vancouver

Zdravstveni sistem Srbije je na ivici kolapsa

Izvor:B92

Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je danas da je zdravstveni sistem Srbije na ivici opstanka.

On je apelovao na sve građane, pogotovo mlade, da poštuju mere za suzbijanje širenja korona virusa.

Kon je za RTS, upitan za eventualno uvođenje novih mera, rekao da će postojeće, ukoliko se budu sprovodile, dati rezultate.

“Pričati o tome šta bi moglo još, teško da ima šta više. Okupljanja su dozvoljena do petoro ljudi, što znači da je apsolutno svako okupljanje zabranjeno”, navodi Kon, koji smatra da policijski čas nije potreban.

“Šta će nam policijski čas? Evo ceo Beograd je prazan”, ukazao je Kon.

On je naveo da je siguran da će nove protivepidemijske mere dati efekta. “Pitanje je samo koliko će se to videti u ciframa, zbog toga što je virus već prodro u porodice. To je suština”, rekao je Kon.

On je istakao da mladi ljudi imaju relativno blage simptome i da se prisustvo virusa tek prepoznaje kada počnu da obolevaju stariji.

“Ono što je jako bitno u ovom trenutku jeste da se što pre shvati kada se ima neka tegoba u porodici i da se to što pre ispita”, istakao je Kon.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

OSTALI KOMENTARI

KANADA

Najnovije vesti i priče

„Slomad“ trend u porastu: Gde živeti za manje od 1.200 dolara mesečno

„Slomad“ trend brzo raste. Oko 18 miliona radnika na...

Jokić prvi stigao na okupljanje Srbije, problem na poziciji plejmejkera

Košarkaška reprezentacija Srbije okupila se u ponedeljak, 22. juna,...

„Svi za jednog, jedan za svi“: Svetislav Pešić – vizionar koji je promenio košarku

Kada se govori o velikanima evropske košarke ime Svetislava...

Trišić Babić: Nevjerovatne glumačke bravure somborskog pozorišta

Da je umjetnost velika i snažna da nas opominje,...