9.5 C
Vancouver

Teo presudio junačkoj Megi pod „NBA lupom“ – maestralni Topić namučio svoje

Izvor:B92

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu rezultatom 98:88 u meču 11. kola ABA lige.

Time je tim sa Malog Kalemegdana produžio niz nepobedivosti protiv Mege i na 24. meč.

Meč igran u novobeogradskoj dvorani „Ranko Žeravica“ bio je prilika i da brojni NBA skauti iz prvih redova posmatraju talentovane košarkaše oba tima.

To kao da je bio podstrek za igrače Marka Baraća koji su protiv crveno-belih pružili možda i najbolju partiju ove sezone.

Svi su naročito gledali Nikolu Topića, košarkaša Zvezde na kaljenju u Megi. Imali su šta i da vide, naročito u drugom poluvremenu u kom je Topić blistao.

Mladi plejmejker kojeg mnogi visoko kotiraju na narednom NBA draftu je meč završio sa 21 poenom uz po pet skokova i asistencija, a 19 od 21 poena je postigao u drugom poluvremenu.

Uroš Plavšić je imao 16 uz 11 skokova, Đurišić 12, a dvocifreni su bili još Ilijasoglu Jelavić sa po 11 poena.

Kod Zvezde se istakao Miloš Teodosić sa identičnom statistikom kao i Topić – 21 poen, pet skokova, pet asistencija. Efikasniji je bio Nedović sa 23 poena, a dvocifren je bio još samo Bolomboj sa 12 poena.

Sporo je Mega ušla u meč i više od dva uvodna minuta su bili bez poena. Nisu ni gosti blistali, ali teško da je na osnovu toga iko mogao da nasluti da će domaćin u uvodnih 10 minuta postići čak 27 poena.

Eksploatisali su, kao i mnogi pre njih, očajnu odbranu Zvezde ponajviše Plavšić koji je postigao gotovo polovinu od pomenutog broja koševa.

Briljirao je i mladi Nikola Đurišić koji je u jednom trenutku vezao sedam poena i doveo Megu do opipljivije prednosti. Međutim, pitanje je u kom pravcu bi meč otišao da je u poslednjem minutu uvodne deonice pogodio barem jedno slobodno bacanje.

To bi njegov tim odvelo na 29:20, ali je Đurišić promašio što je na drugoj strani kaznio Jago Dos Santos i na pauzu odveo svoj tim sa zaostatkom od samo pet poena.

Znala je ekipa Janisa Sferopulosa na tome da gradi i 2/4 započela serijom 7:0 kojom je stigla do preokreta. Na drugoj strani Mega nije uspela da postigne koš više od četiri minuta u tom delu igre.

Uspela je Mega da se vrati iz blagog zaostatka, imala 40:40 pred finiš prvog poluvremena, ali je potom neiskustvo uzelo danka i dozvolilo Zvezdi da serijom 8:0 okonča uvodnih 20 minuta. Sve se moglo svesti na faul Maloveca na šutu za tri Teodosića, koji je bio nepogrešiv sa penala.

Prava drama je ostavljena za drugih 20 minuta, iako još jednom početak baš i nije obećavao za Megu.

Mitrović je poentirao na asistenciju Jaga i tako po prvi put (a i jedini sve do kraja) doneo jednom timu dvocifrenu prednost.

Bio je to poziv za buđenje Baraćevim momcima koji su serijom 12:2 stigli do izjednačenja. Zanimljivo je da se ponovila scena iz prvog poluvremena kada je Zvezda stekla dobar deo prednosti kada je Teodosić imao tri slobodna bacanja.

Ovaj put je Oleksandar Kobzistij bio taj koji je fauliran na šutu iz daljine i sigurnom rukom doveo svoj tim na prag povratka.

Od tada preuzima Topić koji je do kraja uspevao da održava Megu u igri, pa i prednosti sve do pred sam kraj meča. Međutim, njegova trojka za 83:80 za Megu je poslednje smisleno što smo videli od tog tima.

Sferopulosova ekipa je u finišu predvođena sjanom rolom Dejana Davidovca najpre preokrenula, a potom posle četvrte trojke Teodosića na ovaj meč stavila i tačku.

Zvezda se sa ovom pobedom vratila na čeonu poziciju u ABA ligi sa 10. pobedom u 11 kola. Mega je šesta sa isto toliko poraza i pet pobeda.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Studentskom centru, a Mega Splitu.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

OSTALI KOMENTARI

KANADA

Najnovije vesti i priče

Arabika iz peruanske oblasti Chanchamayo – jedna od najbolje čuvanih tajni u svetu kafe

Tajanstven kao dubine njegovih kanjona, inspirativan poput gustih prašuma...

Fišing napadi u biznisu: Kako sajber kriminalci zloupotrebljavaju poslovne mejlove

Fišing napadi spadaju u najrasprostranjenije i najefikasnije taktike koje...