9.2 C
Vancouver

Srbija na Evropskom prvenstvu, prvi put posle 24 godine

Izvor:Beta

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo, prvi put posle 24 godine, pošto je danas u Leskovcu u poslednjem kolu kvalifikacija odigrala nerešeno sa Bugarskom 2:2.

Srbija je takmičenje u Grupi G kvalifikacija završila kao druga sa četiri pobede, dva remija i dva poraza, odnosno sa 14 sakupljenih bodova.

Pogotkom Miloša Veljkovića u 17. minutu Srbija je povela na stadionu „Dubočica“, preokret Bugarskoj doneli su Georgi Rusev u 59. i Kiril Despodov u 69. minutu, dok je konačan rezultat postavio Srđan Babić u 82. minutu.

Utakmicu su iz lože stadiona „Dubočica“ gledali predsednik Srbije Aleksandar Vučić i prvi čovek Evropske fudbalske unije (Uefa) Aleksander Čeferin.

Srbija je 16. reprezentacija koje je obezbedila plasman na EURO, posle Albanije, Austrije, Belgije, Danske, Engleske, Francuske, Mađarske, Holandije, Portugala, Rumunije, Škotske, Slovačke, Španije, Švajcarske, Turske i domaćina Nemačke.