14.1 C
Vancouver

Zvezda bez problema sa Mačvom, sledi Olimpijakos

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Mačve sa 3:1 u meču devetog kola Linglong Superlige. Partizan je u Nišu bio bolji od Radničkog sa 4:1.

Crvena zvezda upisala je novi trijumf u domaćem prvenstvu, pošto je na stadionu „Rajko Mitić“ bila bolja od ekipe Mačve.

Domaća ekipa bila je raspoložena od samog starta. Crveno-beli uspostavili su dominaciju u posedu, koja se odrazila velikim brojem šansi i udaraca u gol Mačve.

U prvom poluvremenu su se ređale opasne situacije pred golom Puletića. Zvezda je do gola došla već u osmom minutu, kada je Tomane natrčao na odbijenu loptu i poslao je u gol rivala.

El Fardu Ben je u 32. minutu iskoristio odličnu asistenciju La Pare, uspeo da se dobro snađe, zaobiđe golmana i pošalje loptu u nebranjenu mrežu Mačve.

Ubedljivih 3:0 u prvom poluvremenu doneo je Kanjas. Ponovo je Zvezda dala gol praktično iz odbitka, pošto je Puletić lošije reagovao.

Mačva je u drugom poluvremenu prikazala znatno bolju igru.

Gosti iz Šapca kao da su se pomirili sa porazom i rešili da zaigraju rasterećeno.

U par navrata stvarala se gužva pred golom Borjana, da bi konačno u 81. minutu Mačva postigla gol.

Lopta je iz prekida išla u peterac Zvezde, tamo je loše reagovao Borjan, Jevtić je petom dodao loptu do Mijailovića, koji je bez većih muka šalje u gol.

Zvezda je i pre, ali i posle primljenog gola imala šanse da zatrese mrežu Mačve, ali nije bilo koncentracije u završnici.

Crveno-beli su izbili na čelo tabele Linglong Superlige upisavši 24. bod, što je jedan više od „večitog“ rivala Partizana koji je savladao Radnički u gostima sa 4:1.

Zvezdu očekuje meč Lige šampiona protiv Olimpijakosa u Beogradu.

IZVOR:RTS.RS