10.1 C
Vancouver

Partizan rutinski do pobede u Poljskoj protiv Slaska

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali ekipu Slaska u Poljskoj sa 93:71 u meču 16. kola Evrokupa.

Za razliku od susreta dve ekipe u Beogradu, kada je u samom finišu Partizan došao do preokreta i izbegao poraz, ovoga puta srpska ekipa je u Poljskoj pitanje pobednika rešila znatno ranije.

Partizan je sjajno ušao u meč i od prvog minuta nagovestio ambicije i naglasio razliku u kvalitetu.

Već nakon dva minuta košarke, srpska ekipa imala je dvocifrenu prednost i naterala je domaćina na tajm-aut.

U prvoj četvrtini, crno-beli su stekli 20 poena prednosti, a prva deonica završila se rezultatom 29:14.

Sjajna igra izabranika Željka Obradovića nastavila se i u narednih 10 minuta, pošto je Partizan u oba pravca igrao silovito.

Slask bi tek na momente uspevao da spusti razliku na ispod 20 poena, a na pauzu za poluvreme Partizan je otišao sa rezultatom 50:31.

Treća četvrtina počela je tvrdom i neefikasnom košarkom, pošto je nakon pet minuta bilo 8:8.

Slask je znao da ukoliko želi da ima ikakve šanse na ovom meču, mora pre početka poslednje četvrtine da smanji prednost.

To se i desilo, imala je u tom periodu poljska ekipa više energije i uspela da treću četvrtinu završi na veoma dobar način.

Slask je sa 22:14 bio bolji u trećoj četvrtini, nakon koje je smanjio razliku na 11 poena.

Ipak, Partizan u poslednju četvrtinu ulazi znatno skoncentrisaniji, pravi seriju 8:0, vraća razliku na 19 poena i tako odbija nalet poljske ekipe i bez većih problema privodi meč kraju.

Crno-bele su do pobede predvodili Panter i Madar sa po 15 poena, Ledej je dodao 14, a Avramović postigao 11 poena.

Kod Slaska, 14 poena imao je Karolak, a jedan manje ubacio je Trajs.

Partizan je upisao 11. pobedu u Evrokupu i uz četiri poraza zauzima drugo mesto na tabeli Grupe A.

Slask je sa skorom 3-12 pretposlednja ekipa u grupi.