8.6 C
Vancouver

Partizan nakon produžetka izgubio od Mornara

Košarkaši Partizana poraženi su nakon produžetaka u Baru od ekipe Mornara sa 77:76, u meču devetog kola ABA lige.

Nakon velike borbe, kako u regularnih 40 minuta, tako i u produžetku, crno-beli su upisali peti poraz ove sezone.

Mornar je u Baru, u jednom od derbija kola, uspeo da savlada Partizan, nakon što su crno-beli ispustili veliku prednost.

Partizan je bolje ušao u meč, većim delom prvog poluvremena vodio, u jednom trenutku i 12 poena, ali je domaćin uspeo da preokrene i slavi u dramatičnoj završnici.

Održavao je Partizan prednost, vodio u regularnom toku i činilo se da će izabranici trenera Filipovskog uspeti da upišu bitnu pobedu na teškom gostovanju u Baru.

Ipak, Mornar se u samom finišu meča vraća i na krilima Vajtheda dolazi do izjednačenja.

Nakon što su obe ekipe propustile izgledne situacije za vođstvo, susret je otišao u produžetak.

Mornar je u dodatnih pet minuta uspeo da povede i nekako odbrani minimalnu razliku. Partizan je imao dva šuta za pobedu, ali su neprecizni bili Gordić i Miler-Mekintajer.

Pulen je predvodio strelce pobedničke ekipe sa 19 poena, dok je Vajthed dodao 16.

U redovima Partizana najefikasniji bili su Miler-Mekintajer sa 21 i Gordić sa 12 poena.

Nakon devet odigranih mečeva u regionalnom takmičenju, Partizan ima skor od četiri pobede i pet poraza i četvrti je na tabeli, dok je Mornar upisao čak sedmu pobedu i zauzima drugo mesto.

Grad u kome su i Bitlsi meditirali

U mesto sa 100.000 stanovnika, na istočnoj obali reke...

Prva pobeda u Ligi nacija, odbojkašice Srbije bolje od Tajlanda

RIO DE ŽANEIRO – Podmlađena ženska odbojkaška reprezentacije Srbije zabeležila...

Potpuno novi avion vredan preko 40 miliona dolara udario u zid pre isporuke kupcu

Kanadski proizvođač aviona "Bombardier" je u sredu potvrdio istinitost fotografiju...

Odbijate alko test ? Šta bi vozači u Ontariju trebali znati sa novim policijskim pravilima

Autoputevi širom južnog Ontarija biće zauzeti ovog produženog vikenda ...

POTPUNA BLAMAŽA UŽASNOG DENVERA, VUKOVI NA +45! SUMRAK MAREJA, JOKIĆ NIJE SVEMOGUĆ

Minesota se probudila i pojela šampiona, Edvards u prvom...