8.6 C
Vancouver

Dejvis kup – Nemačka savladala Srbiju, plasman „orlova“ u četvrtfinale zavisi od drugih rezultata

Autor:RTS

Teniska reprezentacija Srbije izgubila je od Nemačke 2:1, u meču drugog kola F grupe Završnog turnira Dejvis kupa. Kepfer savladao Krajinovića, Đoković doneo izjednačenje protiv Štrufa. Odlučujući poen Nemačkoj doneo dubl Kravic/Puc u neizvesnom duelu protiv Đokovića i Ćaćića. Uprkos porazu, „orlovi“ imaju dobre šanse da se plasiraju u četvrtfinale, ali će to zavisiti od drugih rezultata.

Nemački dubl Kravic/Puc savladao je srpsku kombinaciju Đoković/Ćaćić u Inzbruku u izuzetno neizvesnom duelu i doneo svojoj reprezentaciji trijumf protiv Srbije 2:1.

Prethodno je Kepfer savladao Krajinovića, dok je izjednačenje Srbiji doneo Novak Đoković.

Najbolji svetski teniser zatim je nastupio i u dublu sa Nikolom Ćaćićem, protiv znatno iskusnijeg dubl para Kravic/Puc, a srpski tim je doživeo poraz uprkos odličnoj igri – 6:7(5:7), 6:3, 6:7(5:7).

Posle razmene brejkova (Ćaćić i Kravic izgubili svoje servis gemove), Nemci su prvi set dobili u taj-brejku 7:5, a za to im je bio dovoljan samo jedan mini brejk u 13. gemu.

Srpski par uzvratio je u drugom delu igre, brejk na servis Kravica doneo je drugi set rezultatom 6:3.

U trećem setu prvi je napao srpski dubl, još jednom oduzeo servis Kravicu, ali je u finišu seta Ćaćić još jednom izgubio svoj servis.

Ušlo se u taj-brejk, gde su Nemci još jednom bili bolji, a odlučile su nijanse – 7:5.

Nemački dubl doneo trijumf protiv Srbije

Uprkos porazu, Srbija je zadržala dobre šanse da se nađe u četvrtfinalu, zahvaljujući ubedljivoj pobedi u prvom kolu protiv Austrije, ali će plasman među osam najboljih na Završnom turniru Dejvis kupa zavisiti od drugih rezultata.

Srpska reprezentacija biće prva u grupi ukoliko Austrija u nedelju savlada Nemačku.

Ukoliko Nemačka bude bolja od Austrije, što je za očekivati, Srbija može u četvrtfinale kao jedna od dve najbolje drugoplasirane ekipe, ali to će zavisiti od rezultata u drugim grupama.