7.4 C
Vancouver

Crno-beli ubedljivi protiv Turk Telekoma

U drugom kolu 7Days Evrokupa, Partizan NIS je savladao turski tim sa 85:59 (21:12, 20:22, 23:7, 21:18) i tako došao do sedmog uzastopnog trijumfa na početku sezone.

Sedmi uzastopni trijumf Partizana NIS na startu sezone! Crno-beli su pod svodovima dvorane „Aleksandar Nikolić“, u drugom kolu 7Days Evrokupa ubedljivo pobedili Turk Telekom sa 85:59.  Koliko je Parni valjak bio dominantan od početka do kraja na ovom meču govori podatak da gosti iz Ankare nisu poveli ni u jednom trenutku utakmice. Već na startu duela crno-beli su poveli 6:0, da bi prvu deonicu rešili u svoju korist rezultatom 21:12. Turk Telekom je uspeo da uhvati priključak tokom druge četvrtine, ali je onda usledila serija Partizana od 11 vezanih poena. Ipak, nakon trojke gostiju pred istek druge deonice, rezultat je smanjen na 41:34.

U trećoj deonici, crno-beli su stigli do vođstva preko 20 poena razlike zahvaljujući tome što su protivniku dozvolili da postigne svega sedam poena.  U poslednjih deset minuta susreta, Turk Telekom nije uspeo da ugorzi crno-bele koji su tako zabeležili drugu pobedu u kontinentalnom takmičenju.

Večerašnju utakmicu iz ugla BC Partizan TV, kako i izjave Vlade Androića, Alena Smailagića, Alekse Avramovića i Kevina Pantera pogledajte na:

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener Partizana NIS, Željko Obradović je izjavio:

„Verujem da je naša timska odbrana bila na identičnom nivou kao tokom prethodnih utakmica. To je bio ključ na ovom meču. Imali smo dva različita dela utakmice. U prvom poluvremenu smo imali dobre trenutke. Razumem želju igrača da igraju pred ovakvom fantastičnom publikom. Imali smo i neke loše momente, posle kojih smo im dozvolili da se vrate u meč u drugoj četvrtini. U drugom poluvremenu smo ispravili greške, igrali pametnije i zbog toga smo ostvarili dobar rezultat večeras. To je važno, kao i činjenica da smo ostvarili bitnu pobedu u prvoj utakmici pred našim navijačima u Evrokupu“, rekao je Obradović.