13.1 C
Vancouver

Pobeda za svetski rekord – Zvezda 122 utakmice u nizu neporažena na svom terenu

Izvor:RTS

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost iz Lučana 3:1 u utakmicu 18. kola Superlige Srbije. Crveno-beli su upisali 122. meč bez poraza na svom stadionu čime su oborili rekord Reala iz Madrida.

Победа за светски рекорд - Звезда 122 утакмице у низу непоражена на свом теренуPobeda za svetski rekord – Zvezda 122 utakmice u nizu neporažena na svom terenu

Zvezda je stigla do brojke od 122 meča bez poraza na svom stadionu, niz traje od aprila 2017. godine kada su crveno-beli poraženi od Partizana.

Prethodni nepobedivi niz od čak 121 utakmice imali su fudbaleri Real Madrida od 1957. do 1965. godine.

Pored toga, izraelski stručnjak Barak Bahar je 25. put predvodio Crvenu zvezdu u zvaničnim mečevima i upisao 17. trijumf od kako je preuzeo klupu crveno-belih.

Zvezda je otvorenom igrom započela duel 18. kola Superlige protiv Mladosti. Napadačka igra je krunisana već u osmom minutu golom Aleksandra Kataija iz penala, prethodno je Aleksandar Varjačić odigrao rukom unutar svog šesnaesterca.

Mladost je dva minuta nakon primljenog, postigla izjednačujući gol. Strelac je bio Uroš Sremčević, odličnom kretnjom unutar šesnaesterca. Pored dva iskusna štopera Uroša Spajića i Aleksandra Dragovića uspeo je da glavom postigne pogodak.

Zvezda je nakon primljenog gola zaigrala ofanzivnije, ali intenzitet je trajao izuzentno kratko. Gostujući igrači su odlično pratili kretnju domaćih i bili izvanredni u igri iza lopte. Nisu dozvoljavali protrčavanja krilnih igrača što je najveća zasluga odličnog skautinga, odnosno veznog reda ekipe iz Lučana.

Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, te se na petnaestominutnu pauzu otišlo remijem 1:1.

Zvezda je u nastavku pojačala tempo i već u uvodnim minutima drugog dela napravila sjajne akcije, ali nije bilo dovoljno koncentrisanosti kod napadača crveno-belih kako bi stigli do prednosti.

Fudbaleri Mladosti su u većem delu drugog poluvremena bili defanzivno orijentisani, što im na kraju nije donelo rezultat. Primorani da se brane, uspevali su do 68. minuta kada je na scenu stupio mladi Jovan Mijatović.

Napadač Zvezde je odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca postigao drugi, odnosno novi vodeći pogodak.

Agresivna postavka Zvezde donela je rezultat i u 88. minutu, kada je Inbom Hvang bio precizan nakon asistencije Mijatovića iza leđa unutar šesnaesterca.

Hvangu je to bio prvi gol u dresu Zvezde.

Zvezda trenutno ima 43 boda, isto kao i prvoplasirani Partizan, koji u ponedeljak gostuje u Nišu kod Radničkog.

Zvezda će u narednom kolu igrati protiv Spartaka u Subotici, dok će Mladost dočekati Napredak.