14.7 C
Vancouver

Partizan ispustio +5 na 20 sekundi pre kraja i oprostio se od Evrokupa

Bursa će u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije, slovenački tim ima prednost domaćeg terena

U osmini finala Evrokupa Partizan je dočekao tursku Bursu i posle mnogo muke imao je dobijen meč 20 sekundi pre kraja (82:77), ali je velikim greškama meč odveo u produžetak i na kraju je izgubio 95:103 (20:20, 18:17, 22:27, 24:20, 13:21).

Bursa u četvrtfinalu Evrokupa gostuje Cedevita Olimpiji.

Jedno je jasno, Partizan kroz Evrokup neće stići do Evrolige. Ipak, postoji i drugi put do evro elite, kroz regionalno takmičenje.

Prve dve četvrtine niko nije uspeo da stvori osetniju prednost što govori i rezultat na poluvremenu (38:37).

U trećoj deonici pri skoru 42:42 gosti su serijom 9:0 došli nadomak dvocifrenog plusa.

Ubrzo po početku poslednjeg kvartala anulirao je Partizan minus, poenima Madara poveo 67:66, a onda je krenula rovovska bitka.

Plus tri je posle brze dve trojke postao minus tri (69:72).

Ledej je uzvratio trojkom, potom je Madar uhvatio neuhvativu loptu, a onda ponetirao uz faul za novih plus tri (75:72).

Posle krađe lopte i kontre Lesor je zakucao za 79:74 minut i 46 sekundi pre kraja. Ali, daleko je bio kraj.

Avramović je promašio zakucavanje, a Nidam ubacio trojku na drugoj strani (79:77). Imao je Partizan 82:77 samo 20 sekundi pre kraja, ali…

Ušlo se u penal završnicu. Na 84:81 deset sekundi pre kraja Madar je napravio faul u napadu.

Posle tajm auta gostiju Holand pogađa trojku preko ruke za 84:84 sedam sekundi pre kraja. Isto su probali da urade crno-beli, ali je Panter promašio trojku za pobedu. Usledio je produžetak.

Tri minuta pre kraja produžetka bilo je 89:89, Endrus i Holand su nanizali dve trojke (89:95), Partizan je brzao, nerezonski napadi, veliki promašaji, na kraju je Bitim 40 sekundi pre kraja zakucao za 97:89. Bio je to početak kraja.

Kod Partizana Avramović je postigao 23 poena, Lesor 20, Panter 13, Madar 11.

U Bursi Endrus 24, Bitim 20, Holand 17, Dudžinski 15, Nidam 14.