10.3 C
Vancouver

Novi Beograd posle peteraca ostao bez evropske krune

Vaterpolisti Novog Beograda nisu uspeli da osvoje titulu prvaka Evrope. Novobeograđani su poraženi od Pro Reka posle peteraca, u regularnom delu utakmice rezultat je bio 13:13, dok je nakon penala italijanski gigant trijumfovao sa 17:16.

Novobeograđani su krenuli veoma dobro i imali prednost od samog početka. Pro Reko je preokrenuo na 1:2, ali su Dušan Mandić i Nikola Jakšić pokrenuli seriju od tri uzastopna gola.

Imali su domaćini dva gola viška, pre nego što su Italijani izjednačili na 4:4 do kraja prve četvrtine.

Očekivano, druga nije bila toliko efikasna, ali su izabranici Igora Milanovića zadržali gol prednosti pred odlazak na odmor.

Treća četvrtina donela je nesvakidašnju situaciju da su sudije u dva uzastopna napada dodeljivale peterac Pro Reku. Italijani su to iskoristili da preokrenu, ali situacija u bazenu nije mnogo zabrinula Novobeograđane.

Na leđima Duška Pjetlovića i posebno Jakšića, naš predstavnik je u poslednjih osam minuta ušao sa 11:9.

Jakšić je nastavio simultanku do kraja, postigao dva veoma važna gola kojima je održavao prednost, ali je pad koncentracije koštao domaćina u finišu. Nije uspeo Novi Beograd da zadrži vođstvo, pa je Pro Reko na 12 sekundi do kraja stigao do izjednačenja 13:13 i peteraca.

I u penal seriji potvrđeno je koliko sport može da bude surov, pošto je upravo Nikola Jakšić postao tragičar srpskog kluba.

Promašio je peterac u poslednjoj seriji, a onda je Zalanki, koji je postigao i poslednji pogodak u regularnom delu utakmice, bio precizan i Pro Reko je odbranio trofej.

Jakšić je bio najefikasniji sa čak šest golova, Strahinja Rašović dodao tri, dok su Dušan Mandić, Duško Pijetlović, Angelos Vlahopulos i Radomir Drašović po jedan.

U ekipi Sandra Sukna heroj Đorđo Zalanki postigao je pet, Aron Janger četiri, Đakomo Kanela dva, Aleksandar Ivović i Tomas Halok po jedan.

Novi Beograd ove sezone osvojio je Regionalnu ligu i šampionat Srbije.

Bronza za Ferencvaroš
Vaterpolisti Ferencvaroša osvojili su bronzanu medalju na Fajnal-ejtu Lige šampiona u Beogradu.

U borbi za treće mesto prvak Mađarske je savladao Brešu sa 14:12 (5:2, 2:4, 4:2, 3:4).

Ferencvaroš je bio bolji rival u većem delu meča, održavao je prednost i kontrolisao ritam utakmice.

Igrači Breše su samo u finišu druge četvrtine uspeli da dođe do izjednačenja (6:6), ali više od toga nisu mogli.

Pobednički tim predvodio je Gergo Janoš Fekete sa tri gola, dok je u ekipi Breše najefikasniji bio Vičenco Dolče sa četiri pogotka.