9.5 C
Vancouver

Košarkaši Zvezde izgubili od Olimpijakosa u Evroligi

Izvor:Beta

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u gostima od Olimpijakosa sa 83:88 (23:20, 21:25, 9:19, 30:24), u utakmici devet kola Evrolige.Crveno-beli sada imaju tri pobede i šest poraza u Evroligi, dok je skor Olimpijakosa 5/4.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 26 poena, 15 je dodao Miloš Teodosić, Jago dos Santos je postigao devet, a Luka Mitrović osam poena.

Olimpijakos je do pobede vodio Alek Piters sa 28 poena, Ajzea Kenan je ubacio 15, Mustafa Fal je utakmicu završio sa 14, a Kostas Papanikolau sa 11 poena.

Zvezda je odigrala dobru prvu četvrtinu, ubacila je pet trojki iz devet pokušaja i uglavnom je bila u prednosti, da bi na prvi odmor otišla sa prednošću od 23:20.

Beogradski crveno-beli su imali i plus osam u drugoj deonici, ali je Olimpijakos iskoristio prazan hod u igri Zvezde i uspeo da povede poenima Fala (41:39) dva minuta pre kraja poluvremena.

Na veliki odmor Zvezda je otišla s košem zaostatka (45:44), ali je usledila loša treća četvrtina beogradskog tima sa samo devet postignutih poena. Olimpijakos je u toj deonici odigrao dobro u odbrani i stigao do plus 14 (64:50), da bi pred poslednji odmor imao 11 poena viška na svom kontu (64:53).

Zvezda je trojkama Davidovca i Tobija na startu četvrte četvrtine prišla na sedam poena zaostatka, ali grčki tim vrlo brzo „pobegao“ na 15 poena prednosti (78:63).

Serijom 8:0, koju je Dos Santos završio trojkom, Zvezda je na dva i po minuta pre kraja smanjila razliku na 80:75, nakon čega je propustila nekoliko prilika da se još više približi pa je na kraju upisala i šesti poraz u Evroligi.

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Milano, dok će Olimpijakos ugostiti Žalgiris.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

OSTALI KOMENTARI

KANADA

Najnovije vesti i priče

Arabika iz peruanske oblasti Chanchamayo – jedna od najbolje čuvanih tajni u svetu kafe

Tajanstven kao dubine njegovih kanjona, inspirativan poput gustih prašuma...

Fišing napadi u biznisu: Kako sajber kriminalci zloupotrebljavaju poslovne mejlove

Fišing napadi spadaju u najrasprostranjenije i najefikasnije taktike koje...