29 C
Vancouver

Fordova vlada ukida naknade za stikere koji se koriste za registarske tablice

Premijer Ontarija Doug Ford bi trebao objaviti u utorak, da vlasnici vozila više neće morati plaćati godišnje naknade za obnavljanje svojih registarskih nalepnica, saznaje Toronto Sun.
Očekuje se da će premijer to objaviti tokom jutarnjeg sastanka u Ričmond Hilu sa ministarkom saobraćaja Caroline Mulroney, ministrom za potrošačka prava Rosom Romanom i ministarkom za mala preduzeća Ninom Tangri.

“Ovo će biti značajna ušteda za porodice širom pokrajine”, rekao je izvor iz vlade u ponedeljak. “I na značajan način će smanjiti troškove vožnje .”

Vozači mogu očekivati ​​da će dobiti povraćaj unapred plaćenih naknada, rekao je izvor.

Ontario trenutno naplaćuje 120 dolara u južnom Ontariju i 60 dolara u severnom Ontariju godišnje za obnavljanje obične nalepnice sa registarskim tablicama.

Vlasnici vozila će i dalje morati da obnove svoje tablice, ali za to neće biti troškova, rekao je izvor.
Fordova vlada kaže da će se u utorak vratiti zakonodavnoj skupštini Ontarija sa planom smanjenja troškova za porodice, pomoći radnicima i izgradnje provincije.

Vlada će doneti svoj konačni budžet pre opštih izbora 2. juna.

SERBIANNEWS/CANADA

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

OSTALI KOMENTARI

KANADA

Najnovije vesti i priče

Utopija u komšiluku: Mesto gde su automobili dozvoljeni samo petkom

Ovo mesto već na prvi pogled izgleda neobično, pomalo...

Hiljade posetilaca, osam festivala i jedan Rovinj: Stiže najveći Weekend do sada!

Postoje događaji na koje dolazite zbog jednog predavanja ili...

Najveća žena TECHNA stiže u Srbiju Trudna osvajala sve svetske festivale, sada dolazi na Avalu

Kada se danas govori o techno muzici, ime Amelie Lens nalazi...

OBRADOVIĆEV PRIORITET UVEK BIO PAO, ODBIO ČETIRI KLUBA PRE ODLUKE DA SE VRATI U ATINU

Opcija povratka u Partizan bila u Obradovićevoj glavi, ali...