14.7 C
Vancouver

Đoković preslišao Bedenea i plasirao se u osminu finala

Izvor:RTS

Novak Đoković savladao Slovenca Aljaža Bedenea sa 3:0 po setovima 6:3, 6:3, 6:2 i plasirao se u osminufinala Rolan Garosa. Naredni rival našeg tenisera je Argentinac Dijego Švarcman.

Novak nastavlja odbranu titule na Rolan Garosu. Preskočio je još jednu prepreku i stigao do osmine finala. Novak je lako slomio otpor Slovenca, koji nije imao rešenja za sigurnu igru našeg tenisera. Na kraju ubedljiva pobeda Đokovića za 106 minuta igre.

Novak u osmini finala Rolan Garosa

Novak je konstantno pritiskao servis protivnika, u drugom gemu propustio je brejk priliku. Propušteno je nadoknadio u četvrtom kada je oduzeo servis protivniku. Potom je rutinski priveo set kraju – 6:3.

U drugom setu još bolja igra našeg tenisera. Nije dozvolio rivalu da osvoji niti jednu brejk priliku. S druge strane u dva navrata je oduzeo servis Bedeneu, u trećem i u devetom gemu, kada je istavio tačku na ovaj set – 6:3.

Usledio je treći set u kome protivnik nije imao šanse da ozbiljnije zapreti. Novak je rutinski odradio posao. U četvrtom i osmom gemu stigao je do brejka iskoristivši drugu meč loptu na servi protivnika – 6:2 u trećem setu.

Naredni rival našeg asa je Argentinac Dijego Švarcman koji je u trećem kolu nadigrao Grigora Dimitrova sa 3:0 (6:3, 6:1, 6:2).