9.2 C
Vancouver

Blic-krig Partizana za pobedu u meču za zaborav

Košarkaši Partizana u 9. kolu Evrolige nisu blistali, ali su u „Štark areni“ savladali Albu rezultatom 89:74 (18:20, 25:20, 22:15, 24:19) i duplu nedelju završilisa polovičnim učinkom.

Ekipa iz Humske je upisala četvrti trijumf u sezoni i na deobi je 11. pozicije sa Žalgirisom i Efesom, dok je nemački klub na začelju sa svega jednim trijumfom.

Crno-beli su duel sa Albatrosima počeli u identičnoj petorci (Jaramaz, Naneli, Trifunović, Ledej, Kaminski) kao pre dva dana protiv Bajerna, a i Obradovićev tim je prvo poluvreme odigrao skoro identrično kao u Bavarskoj.

Nije bilo lepote u napadu, energije i agresivnosti u odbrani, a i pored toga što su Beograđani u većem delu imali prednost, najviše plus 6, publika koja je najmanje ove sezone ispunila „Štark arenu“ nije mogla da se zagreje i bude zadovoljna. Daleko od toga.

Alba je serijom 12:2 u 9. minutu preokrenula rezultat i došla do maksimalnih šest poena viška – 20:14 pokazavši da i pored toga što je zakucana za dno tabele zna da zapreti, pogotovo kada rival ne može da se izbori sa njihovom zonskom odbranom. Crno-beli su u drugom periodu na krilima Alekse Avramovića preokrenuli, u 17. minutu poenima Zeke Ledeja obezbedili su plus 6 (34:28), međutim, i pored čak 11 izgubljenih lopti gostujučeg tima do odlaska na odmor nisu uspeli da dođu do osetnije prednosti.

Beograđani su u svlačionicu otišli sa svega tri poena viška 43:40 svesni da su ostali dužni publici. Polovinu poena postiglu su Avramović 11 i Naneli 10 uz šut domaćih za dva 11/14 i za tri 4/14.

Veći deo trećeg perioda protekao je u neatraktivnoj i na momente dosadnoj igri, a onda su crno-beli konačno proigrali. I to posle „čelendža“ gostujućeg trenera koji je „naterao“ navijače srpskog tima da se aktivno uključe u meč.

Ledej, Doužer i Anđušić su u poslednja dva i po minuta tog perioda pogodili tri trojke, Partizan je napravio ključnu seriju 13:1 i otišao na velikih 13 poena prednosti – 65:52.

Alba je u poslednjoj deonici u nekoliko navrata uspela da se vrati na jednocifreni minus, ali crno-beli su uvek imali spreman odgovor i nisu dozvolili da utakmica uđe u neizvesnu završnicu.

Avramović je bio najefikasniji sa 20 poena (6/7 za dva, 1/7 za tri, 5/5 slobodna bacanja) uz 3 skoka i asistenciju za 25 minuta, Anđušić je imao 16 (2/4 za dva, 4/7 za tr), Ledej i Naneli (6as) po 14, a Kaminski 9 uz 4 skoka i 3 asistencije. Partizan je pogodio 11 trojki iz 31 pokušaja, za dva je šutirao 19/27 uz samo jedno promašeno slobodno bacanje – 18/19.

U poraženom timu Timan je zabeležio 21 poen (8/10 za dva), Šnajder 12, Olinde 10, dok je Delou imao 8 asistencije.

Partizan u sledećem kolu (24.11) gostuje Efesu, a Alba ide u Madrid na noge šampionu Evrope.