10.8 C
Vancouver

Reprezentacija Srbije u Vaterpolu, poražena je od selekcije Crne Gore

Reprezentacija Srbije u Vaterpolu, poražena je od selekcije Crne Gore sa 16:8 u prvom kolu završnog turnira Svetske lige.

Podmlađena selekcija Srbije porazom je započela završni turnir Svetske lige. Relativno lako, Srbija je poražena od Crne Gore rezultatom 16:8.

Srbija je propustila brojne šanse za preuzimanje vođstva, pošto je pogađala prečke, stative, mašila peterac, a odlično je branio golman protivničke ekipe.

Crna Gora je kaznila te promašaje i do kraja prvog poluvremena uspela čak pet puta da zatrese mrežu našeg gola.

Brzi napadi, polu-kontre i kontre, odlikovali su igru Crne Gore u tim momentima, a na poluvreme „delfini“ su odneli deficit od pet golova, pošto je bilo 3:8.

Marko Mršić se raspucao u trećoj četvrtini i tako održavao i povećavao prednost našeg protivnika.

Do kraja meča, Srbija nije uspela da priredi iznenađenje, niti učini završnicu zanimljivom, pa je Crna Gora upisala ubedljivu prednost.

U drugom meču Grupe A, Španija je savladala Australiju sa 13:10.