14.1 C
Vancouver

Fudbaleri Partizana pobedili moskovski Dinamo boljim izvođenjem penala

Izvor:RTS

Fudbaleri Partizana pobedili su moskovski Dinamo rezultatom 4:2 posle izvođenja penala (u regularnom toku 2:2) na startu Bratskog kupa koji se do nedelje igra u glavnom gradu Rusije.

Bila je ovo prva jača provera za izabranike Aleksandra Stanojevića posle odrađenih priprema u Sloveniji na kojima su “crno-beli” odigrali samo jedan meč i izgubili od lokalnog kluba Bravo (1:2).

Детаљ са меча

Rezervista Ivan Lepski je golom u 76. minutu doneo vođstvo domaćinu. Lepski se najbolje snašao posle gužve posle kornera i sa 12 metara je zakucao loptu pod prečku. Prednost domaćina je u 86. minutu duplirao takođe rezervista Vjaćeslav Grulev, i delovalo je tad da će Partizan doživeti poraz.

Rezervisti su ipak doneli penale Partizanu u samom finišu meča. Prvo je u 88. minutu Nemanja Nikolić iskoristio asistenciju Ksandera Severine i rutinski poslao loptu u mrežu udarcem sa sedam metara, da bi u 90+1. minutu Aleksandar Šćekić iskoristio katastrofalnu grešku golmana domaćih i sa tri metra poslao loptu u praznu mrežu. Šćekić je zatim minut pre kraja utakmice fenomenalnom intervencijom spasio Partizan poraza, kad je loptu izbacio sa gol linije u situaciji kad je golman Aleksandar Jovanović već bio savladan.

Usledili su penali, u kojima je briljirao golman Partizana Jovanović koji je zaustavio dva jedanaesterca igračima Dinama, Dmitriju Skopincevu i Danilu Fominu, dok su za Beograđane sa bele tačke strelci bili Bibars Natho, Marko Živković, Nemanja Nikolić i Đorđe Jovanović.

Partizan drugi meč na Bratskom kupu igra 7. jula protiv moskovskog CSKA. Sutra igraju OFK Beograd i CSKA, a u subotu Dinamo i OFK Beograd.