14.5 C
Vancouver

Španija i Italija idu dalje, Hrvati u šoku

Rasplet u grupi B donio je dvije zanimljive utakmice, pobjedu Španije i remi Hrvatske i Italije (1:1).

Hrvatska - Italija  (Foto: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT) -

Španija je i sa rezervnim sastavom bila bolja od Albanije (1:0), pa je sa maksimalnim učinkom od devet bodova došla do prvog mjesta. Pogodio je Tores u 13. minutu meča.

Duel između Hrvatske i Italije donio je dosta uzbuđenja, te na kraju remi. Trenutak odluke dogodio se polivinom drugog poluvremena, prvo je Luka Modrić promašio penal, tačnije Donaruma mu je odbranio, ali kapiten Hrvatske je samo minut kasnije pogodio mrežu za veliko slavlje. Ovim pogotkom Modrić je postao najstariji strijelac na Evropskim šampionatima, pogodio je u 39. godini.

Zakanji je donio poravanje u 98. minutu i tako Italiju lansirao na drugu poziciju sa četiri boda, dok je Hrvatska treća sa dva, ali i slabom gol razlikom, i pitanje je šta će biti do kraja.

Italija već zna svog rivala u osminifinala, a to je Švajcarska.

Posljednja u grupi je Albanija sa jednim bodom.