10.1 C
Vancouver

Partizan ispustio Evropu u Hagu

Fudbaleri Partizana odigrali su u Hagu sa AZ Alkmarom nerešeno 2:2, čime je ugašena nada o nastavku evropske bajke.

Domaćin je imao kontrolu na početku, imao loptu u nogama, ali ta inicijativa je prošla bez prilika i bez uzbuđenja.

Partizan je prvu pravu priliku iskoristio.

Natho je poslao sjajnu loptu, Asano maestralno primio i smestio je u mrežu u 16. minutu.

Alkmar je krenuo agresivnije u napad, ali još jedan hladan tuš posle 11 minuta.

Greška u odbrani, koju su iznudili fudbaleri Partizana odličnim presingom, lopta je došla do Zdjelara, on je odmah dodao Sumi, a momak iz Gvineje uvećao prednost crno-belih.

U nastavku se AZ potpuno otvorio, što je Partizanu donelo nekoliko lepih kontranapada i prilika.Sadik i Suma su nekoliko upropastili uglavnom birajući lošija rešenja (da sami završe napad).

Do kraja meča Boadu je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja.Dakle, Partizan vodi 2:0, ima igrača više i situaciju u svojim rukama.

A onda, “pomračenje”, koje je trajalo četiri minuta. U 88. minutu, duga lopta pred gol Partizana, Drujf je zakačio glavom, uhvatio nespremnog Stojkovića, i smanjio na 1:2.Drugi minut sudijske nadoknade, ponovo Drujf na pravom mestu u pravo vreme. Ubacivanje sa strane, Drujf je šutirao i matirao Stojkovića.

U drugom meču grupe Astana je savladala Mančester junajted sa 2:1.Mančester je prvi u grupi sa 10 bodova, AZ Alkmar drugi sa 9, Partizan treći sa 5, dok Astana ima 3 boda.

U poslednjem kolu Partizan igra na svom terenu protiv Astane, dok će Alkmar gostovati Mančester junajtedu.

IZVOR:RTS.RS