12.1 C
Vancouver

Novakova dominacija u Torinu, Siner bez šanse u finalu Završnog mastersa

Izvor:Danas

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Završni masters u Torinu pošto je u finalu savladao Janika Sinera sa 2:0 u setovima (6:3, 6:3).

Ovo je bilo deveto učešće Đokovića u finalima Završnog mastersa i čak sedma titula, po čemu se apsolutno izdvojio kao najbolji igrač u tom segmentu u Open Eri.

Đoković je sjajno započeo meč i već u četvrtom gemu je iskoristio brejk loptu te je poveo 3:1 u gemovima.Potom je potvrdio brejk, a onda na rutinski način priveo kraju prvu deonicu igre. Drugi set je započeo isto onako kao i prvi.Odmah je oduzeo brejk Italijanu, a u prva dva gema drugog seta Đokoviću su pripali svih osam odigranih poena.Potom je svako čuvao gem na svoj servis, a u šestom gemu je Siner imao dve brejk lopte, međutim nije ih iskoristio.Potom je usledio sedmi gem drugog seta koji je ujedno bio i najduži gem u čitavom meču.

Trajao je punih 16 minuta i u njemu je viđeno osam izjednačenja, te dve brejk prilike za Đokovića, ali Siner je odoleo pritisku prvog tenisera sveta i smanjio je rezultat na 4:3.

Ipak, Đokovića nije mogla da dekocentriše ni glasna publika u „Pala Alpitor Areni“ i poveo je sa 5:3 u gemovima, a u narednom je još ejdnom oduzeo servis protivniku i konačno potpuno zasluženo trijumfovao.