18.4 C
Vancouver

Rukometaši Vojvodine deseti put uzastopno prvaci Srbije

Izvor:RTS

Rukometaši Vojvodine osvojili su Arkus ligu, jubilarni 10. put uzastopno. Ekipa iz Novog Sada trijumfovala je u revanš susretu finala protiv Partizana, rezultatom 28:20.

Vojvodina je odbranila šampionski trofej i ukupno osvojila 11. titulu nacionalnog prvaka u rukometu.

Crveno-beli iz Novog Sada bili su bolji u dva meča od Partizana, prvo su na domaćem terenu savladali protivnike iz Beograda posle produžetaka sa 32:28, a zatim su u revanš susretu na Banjici trijumfovali sa 28:20.

Revanš susret finalnog dvomeča odigran je u dobroj atmosferi pred punim tribinama Sportskog centar Voždovac.

Meč je u većem delu igre bio ujednačen, sa malim brojem atraktivnih akcija, ali je viđena velika borba na obe strane.

U prvom poluvremenu ekipe su postigle po devet pogodaka, te je rezultat bio nerešen 9:9.

Rukometaši Vojvodine su u presudnim momentima, oko 40. minuta igre, bili koncentrisaniji kada su i napravili važnu razliku od dva gola, 16:14.

Do kraja duela Partizan je pokušavao uglavnom preko bekova da poravna rezultat, međutim, odbrana Vojvodine je funkcionisala besprekorno.

Najefikasniji igrač na meču bio je Marko Vasić sa šest pogodaka, dok je Darko Milenković postigao gol manje, a MVP finala Branko Tomić četiri.

U timu Partizana istakli su se Uroš Kojadinović i Nikola Zečević sa po pet golova.

Šampione Srbije očekuje dvomeč finalnog susreta Evropskog kupa protiv Nerba iz Norveške, prvi je na programu u Novom Sadu 28. maja.

Vojvodina takođe igra i finale Kupa Srbije koji nosi naziv “Prof. dr Branislav Pokrajac”, protiv Dinama iz Pančeva.