10.5 C
Vancouver

Zvezda slaba za Totenhem

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na svom stadionu u četvrtom kolu Lige šampiona od ekipe Totenhema sa 4:0. Dva gola postigao je Son, po jednom su strelci bili Lo Selso i Eriksen. Crvena zvezda u narednom meču u elitnom takmičenju dočekuje Bajern.Crvena zvezda ni u revanši nije uspela da izbegne ubedljiv poraz od ekipe Totenhema.

Engleska ekipa upisala je bitnu pobedu za izlazak iz krize, kao i povećanja šansi za prolazak u narednu fazu takmičenja.

Nakon što u uvodnih 20 minuta igre nije bilo većih opasnosti pred oba gola, Crvena zvezda prva je pripretila i to veoma ozbiljno. Pavkov je izbio u situaciju jedan na jedan sa golmanom gostiju Gazanigom, ali mu je ovaj odbranio šut.Igrao se 34. minut, kada je Totenhem kaznio grešku Jovančića na sredini terena. Kontra gostiju donela je prvo stativu Kejna, potom prečku Sona, da bi nakon odbitka Lo Selso postigao gol.

Veoma slična situacija odvila se desetak minuta kasnije na drugoj strani. La Para je pogodio stativu, lopta od Sisoka pogađa prečku, ali ono što je Totenhemu pošlo za nogom, Zvezdi nije, pa do izjednačenja nije došlo.

U drugom poluvremenu Totenhem je imao potpunu kontrolu poseda, stvarao šanse i postizao golove.

U razmaku od četiri minuta, Son je dva puta tresao mrežu gola na kome brani Borjan.

Prvo ga je sjajno uposlio Dele Ali u kontri u 57. minutu, da bi u 61. to uradio i Rouz. Korejac je u obe situacije pokazao sjajnu završnicu.

Igra Crvene zvezde u potpunosti se raspala od tog momenta, a do kraja meča viđen je još jedan gol.

Eriksen je u 86. minutu iskoristio prodor Sesenjona, uspeo da se okrene i postavi konačnih 4:0.

Utakmicu su obeležile i povrede Milana Pavkova i Ričmonda Boaćija, pa će Zvezda imati kadrovskih problema u narednom meču. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Nakon četiri odigrana susreta u Grupi B, Bajern je obezbedio nokaut fazu 12 osvojenih bodova, Totenhem je drugi na tabeli sa sedam, Crvena zvezda je treća sa tri osvojena boda, dok je Olimpijakos četvrtoplasirani sa jednim bodom.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje minhenski Bajern, dok Olimpijakos ide u London na megdan sa Totenhemom.

IZVOR:RTS.RS