9.8 C
Vancouver

Zvezda sigurna protiv TSC-a

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu ekipu TSC-a sa 3:1 u meču 14. kola Linglong Superlige.Crveno-beli su dobro igrom i bez većih problema uspeli da savladaju ambicioznu ekipu TSC-a na stadionu “Rajko Mitic, snimak pogledajte ovde .

Domaća ekipa u ranoj fazi meča je stigla do prvog gola, kada je Tomane iskoristio asistenciju Marina iz prekida i glavom smestio loptu u mrežu.850_5db9dedf2e91f.jpg

TSC je u najgorem mogućem trenutku primio drugi gol, pošto je u 44. mutu Grabež pri centaršutu Gobeljića zakačio loptu, koja je prevarila golmana gostiju.

U drugom poluvremenu igralo se u sporijem tempu, što je više odgovaralo ekipi koja ima prednost.

Ipak, TSC smanjuje na 2:1 U 62. minutu, a ponovo se mreža trese autogolom. Odlična akcija gostiju iz Bačke Palanke, koju je pokušao da spreči Žander, ali je neshvatljivo “zakucao” loptu u svoju mrežu.

Zvezda ipak do kraja meča stvara veliki broj šansi, od čega jednu pretvara u gol. Konačnih 3:1 postavio je Simić na asistenciju Marina u 78. minutu.

Crveno-beli su pobedom upisali 36. bod i nalaze se na prvoj poziciji na tabeli, dok je TSC peti sa 25 bodova.

Rezultati 14. kola Linglong Superlige:

Čukarički – Partizan 2:1, Radnički – Radnik 0:2, Voždovac – Rad 2:1, Javor – Proleter 1:0, Mladost – Napredak 0:1, Spartak – Mačva 3:1, Vojvodina – Inđija 1:0.

Tabela: Crvena zvezda 36 bodova, Čukarički 32, Vojvodina 30, Partizan 26, TSC 25, Radnički 25, Voždovac 24, Mladost 18, Spartak 18, Javor 16, Proleter 16, Napredak 15, Radnik 14, Inđija 7, Rad 7, Mačva 3.

IZVOR:RTS.RS