10.5 C
Vancouver

Ohi i Pavkov su tandem ZA TITULU: Zvezda iskoristila kiks Partizana i pobedila Metalac, sada imamo NIKAD INTERESANTNIJE prvenstvo

Izvor:BLIC

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su pobedu na gostovanju ekipi Metalca rezultatom 2:1, u utakmici 27. kola Superlige Srbije.Crveno-beli su do trijumfa u Gornjem Milanovcu došli nakon preokreta, golovima Ohija i Pavkova i na taj način se na vrhu tabele bodovno poravnali sa večitim rivalom Partizanom, koji je juče na svom terenu remizirao protiv Napretka (0:0).Zvezda je do pobede na ovom susretu došla znatno teže nego što su mnogi to očekivali, pošto je Metalac od samog starta utakmice stavio do znanja da želi da se nadigrava sa faorizovanim protivnikom. Oni su za takav pristup nagrađeni vodećim pogotkom u 32. minutu preko Cvetkovića, ali je u nastavku gostujući tim pokazao kvalitet i došao do preokreta golovima u finišu prvog i početku drugog poluvremena.

Ekipa Dejana Stankovića je zbog boljeg međusobnog skora sa crno-belima sada prvoplasirana, što im daje prednost domaćeg terena za naredni derbi u okviru plej-ofa, ukoliko stanje na tabeli ostane nepromenjeno do kraja ligaškog dela šampionata.

Početak utakmice u Gornjem Milanovcu doneo je pomalo iznenađujuću sliku na terenu, gde je domaći tim bez ikakvog respetka ušao u duel sa aktuelnim šampionom i visokim presingom pristisnuo odbranu crveno-belih.

Prvih 15-ak minuta utakmice proteklo je u presingu Metalca ali je prvu ozbiljniju šansu stvorila Crvena zvezda nakon kontre koju je povukao Ben u devetom minutu.

Napadač sa Komora poveo je brz napad, ušao u kazneni prostor i pokušao sam da završi akciju ali je tom prilikom posrnuo i pao. Ipak, u nastavku akcije je lopta došla do Ohija, koji je dobro tukao ali se odličnom intervencijom istakao golman domaćina Marković. Bunili su se creno-beli nakon ovog napada i tražili penal nakon pada Bena u šesnaestercu rivala, ali arbitar Simović je smatrao da elemenata za najstrožu kaznu nema.

Pet minuta kasnije u velikoj šansi se našao i Ivanić, koji je nakon duge akcije Zvezde iznenada izbio sam pred golmana Markovića, koji mu je dobro skratio ugao i odbranio njegov šut sa pet metara.

Zvezda je u tim momentima preuzela terensku nadmoć, a u jedku dominacije gostiju sevnula je akcija Metalca za vodeći pogodak.

Igrao se 32. minut kada je Aleksandar Dragović napravio veliku grešku na četrdesetak metara od svog gola, što je iskoristio Prestiž koji je povukao brzu kontru koju je pogotkom završio Cvetković i doneo Metalcu iznenađujuće vođstvo.

Trebalo je malo vremena ekipi Dejana Stankovića da se oporavi od šoka, ali su u samom finišu prvog poluvremena uspeli da uzvrate i pred nastavak utakmice obezbede sebi egal.

Najpre se u 45. minutu u odličnoj šansi našao Pićini koji je odličnim udarcem sa petnaestak metara uzdrmao prečku Markovićevog gola, ali je u nastavku akcije povnanje Zvezdu ipak doneo Ohi. Norveški napadač nigerijskog porekla iskoristio je odličan centaršut Kataia sa leve strane i sa pet metara glavom smestio loptu u mrežu Metalca za zasluženo izjednačenje.

Nije se mnogo promenilo u pristupu igre Metalca ni u nastavku. Domaćin i dalje nastavio da izlazi visoko na polovinu Zvezde i preti uglavnom preko Prestiža koji je dosta mučio odbranu crveno-belih, koji su prvu pravu šansu u nastavku stvorili u 52. minutu kada je Ohi pokušao glavom nakon dobrog centaršuta Kange sa desnog boka. Ipak udarac napadača gostiju završio je metar pored gola.Međutim, nije se dugo čekalo da beogradski tim potpuno preokrene rezultat. Igrao se 56. minut kada je Ivanić pravovremenim i vrlo odmerenim pasom sa golom spojio Stankovićevog “džokera” Milana Pavkova, koji je na poluvremenu ušao u igru umesto Bena, a ovaj je smireno poslao loptu ispod istrčalog Markovića za vođstvo crveno-belih.

Nakon ovog pogotka tempo utakmice je znatno opao pošto se Zvezda uglavnom skoncentrisali na čuvanje rezultata, dok domaćin nije uspevao da ih ozbiljnije ugrozi.

Trener Metalca Žižić pokušao je uvođenjem Stuparevića i Stojanovića da još više stisne goste, a ubrzo je ušao i Staniša Mandić. Na drugoj strain Stanković je osvežio odbranu zamenivši Rodića za Gajića i ojačao sredinu uvođenjem Srnića umesto Ohija.

Zvezda je do kraja na iskustvo i kvalitet držala protivnika daleko od svog gola i došla do važna tri boda kojima je šampionsku trku praktično vratila na početak.