10.5 C
Vancouver

Partizan siguran protiv Radničkog iz Kragujevca

Izvor:RTS

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički iz Kragujevca sa 2:0 (2:0) u meču 23. kola Linglong Superlige Srbije.Crno-beli su želeli da što pre rezultatski reše ovaj meč, kako bi sačuvali energiju za izazove koji su pred njima, i uspeli su u toj nameri. Sa dva gola u mreži Lukića slomili su otpor Kragujevčana. Potom su imali i igrača više i rutinski priveli meč kraju.

Crno-beli su od početka meča pritisli protivnika. Kragujevčani su svesno prepustili sredinu terena i vrebali svoju šansu iz kontri i polukontri.

Ređale su se prilike pred golom Lukića, ali je izostala realizacija. Gosti su uspeli da umire tempo i uspevali da odbrane svoj gol.

Međutim, iz prve prave prilike crno-beli su postigli pogodak. Mening koristi grešku Milisavljevića ispred kaznenog prostora. Odlično je uposlio Rikarda koji sa nekoliko metara šalje loptu iza leđa golmana Lukića, igrao se 18. minut.

Nastavio je Partizan da pritiska gol protivnika, ređale su se prilike pred golom Lukića. Sjajnu šansu propustio je Jojić kada je sa nekoliko metara glavom promašio gol. Potom je i Terzić propustio svoju šansu.

Propušteno Jojić je ispravio u 33. minutu. Fantastičnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio desni ugao gola Lukića i uveća prednost crno-belih.

Do odlaska na odmor još nekoliko prilika na obe strane, ali nije bilo promene rezultata.

Nastavio je Partizan da napada i u drugom delu igre, ali nije stvorio neku izgledniju priliku. Zadovoljni rezultatom crno-beli su umirili tempo igre, a od 53. minuta posao im je bio olakšan.

Nakon starta nad Vujačićem, Ubiparip je prvo dobio žuti karton, da bi nakon asistencije VAR-a dobio crveni i Kragujevčani su nastavili sa igračem manje.

Usledio je miran period igre u kome nije bilo izglednijih prilika. Crno-beli su bili zadovoljni ostvarem, s druge strani Kragujevčani sa igračem manje nisu mogli ozbiljnije da zaprete.

Do kraja meča beležimo još nekoliko prilika pred svega pred golom Lukića, ali nije bilo promene rezultata.