29 C
Vancouver

Bez milosti za lekare koji govore protiv vakcinacije

Autor:POLITIKA

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek rekao je danas da neće biti milosti ni tolerancije prema lekarima koji govore protiv vakcinacije, te dodao da je ogorčen zbog takvog ponašanja zdravstvenih radnika i dodao da je 10 trudnica i porodilja izgubilo život zbog nagovora pojedinih lekara da se ne vakcinišu.

„Neko mora da izgubi licencu. Želimo da pođemo iz svog dvorišta da bi se ljudi opametili i shvatili doktrinarni stav – da se iz epidemije može izaći samo vakcinacijom”, izjavio je Đerlek za K1, a prenosi Tanjug.

Više govorimo o lekarima koji rade u ambulantama i koji uglavnom nisu ušli i ne znaju šta je ‘crvena zona, pojasnio je, i dodao da, ko god je ušao u ‘crvenu zonu’ i video potpuno zdrave i mlade ljude koji su došli do respiratora, ne mogu da budu protiv vakcinacije.

Prema njegovim rečima, veliki broj pritužbi na ponašanje lekara je već stigao na Viber broj Ministarstva 064/8811405, ali to ne znači da su lekari pritisnuti da krše pravila struke.

„Mi bi bili monstrumi ako bi terali naše lekare da krše doktrinu i da teraju ljude da se vakcinišu koji u tom trenutku nisu za vakcinaciju”, rekao je Đerlek.

Kako je naveo, svi problemi će biti sagledavani oprezno i iz dva ugla, kako se ne bi ogrešili o koleginice i kolege a u isto vreme zaštitili građani.

Govoreći o trenutnoj epidemiološkoj situaciji koju je ocenio nepovoljnom, Đerlek je izrazio očekivanje da ćemo dočekati bolje brojke u novembru.

„Koliko god da nije dovoljno za kolektivni imunitet, 54 odsto vakcinisanih nas ipak spašava da ne doživimo katastrofu”, naveo je Đerlek.

Niko nije preminuo od vakcine, dodao je, a kada se radi o kovidu, to je suvišno pitanje.

Đerlek je naveo da uz sve podsticajne mere i objašnjenja stručnjaka, oko 40 odsto ljudi i dalje okleva da primi vakcinu.

„Ne možemo izmisliti čarobni štapić i rešiti problem. Krenuli smo i prema kolegama, krećemo ozbiljno i prema poštovanju epidemijskih mera”, izjavio je on.

Đerlek je poručio da bi restriktivnije epidemiološke mere mogle da doprinesu stabilizaciji, ali da isto tako ne treba zaboraviti na ekonomiju.

On je rekao da jedna od mera koje se razmatraju jesu kovid propusnice koje bi odvojile vakcinisane od nevakcinisanih.

Međutim, Đerlek je istakao da se pri tome mora voditi računa od poštovanju ljudskih prava i Ustava Srbije.

„Građani Srbije moraju da shvate da kovid propusnice bez vakcinacije neće da reše pandemiju”, naveo je Đerlek.

Komentarišući medijske naslove o novim terapijama za kovid infekciju, on je istakao da ne postoji nešto u svetu vezano za borbu protiv kovida, a da država u najkraćem roku nije to obezbedila građanima.

„Nemojte neproverene lekove samovoljno da koristite i da slušate Gugl doktore, slušajte profesore Medicinskog fakulteta”, poručio je Đerlek.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

OSTALI KOMENTARI

KANADA

Najnovije vesti i priče

Utopija u komšiluku: Mesto gde su automobili dozvoljeni samo petkom

Ovo mesto već na prvi pogled izgleda neobično, pomalo...

Hiljade posetilaca, osam festivala i jedan Rovinj: Stiže najveći Weekend do sada!

Postoje događaji na koje dolazite zbog jednog predavanja ili...

Najveća žena TECHNA stiže u Srbiju Trudna osvajala sve svetske festivale, sada dolazi na Avalu

Kada se danas govori o techno muzici, ime Amelie Lens nalazi...

OBRADOVIĆEV PRIORITET UVEK BIO PAO, ODBIO ČETIRI KLUBA PRE ODLUKE DA SE VRATI U ATINU

Opcija povratka u Partizan bila u Obradovićevoj glavi, ali...