11.6 C
Vancouver

Ivanić “presudio” Partizanu – Zvezda slavila u “večitom” derbiju ( VIDEO )

Izvor:B92

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 1:0 (0:0), u 164. “večitom” derbiju.

Strelac pobedonosnog gola bio je Mirko Ivanić u 58. minutu.

Zvezda sada na osam kola do kraja ima 12 bodova prednosti u odnosu na Partizan i možda je pitanje šampiona Srbije rešeno na 164. “večitom” derbiju.

Dejan Stanković je tako ostvario prvu pobedu u “večitom” derbiju kao trener Crvene zvezde i četvrta titula u nizu je jako blizu.

Stadion “Rajko Mitić”
Gl. sudija: Novak Simović

Zvezda: Borjan – Rodić (od 88. Gobeljić), Gajić, Degenek, Milunović – Sanogo, Petrović (od 46. Kanga), Ivanić, Katai (od 73. Srnić), Nikolić (od 46. Falčineli – od 88. Pavkov) – Ben

Partizan
: Stojković – Obradović, Miljković, S. Marković, Vujačić – Šćekić, Natho (od 59. Suma), Zdjelar (od 70. Jojić), Jović (od 46. L. Marković), Asano – Holender (od 88. Stevanović)

Crvena zvezda ušla je nervozno u utakmicu, posebno Sanogo, Katai i Rodić. Sanogo je grešio prilikom dodavanja i gurao je loptu pravo u noge protivničkim igračima, dok su Katai i Rodić pravili veliki broj faulova.

Posebno oštar bio je Rodić, koji je za desetak minuta uspeo da napravi tri faula i to dva veoma oštra – jednom nad Asanom, jednom nad Miljkovićem. Posle faula nad desnim bekom Partizana, zaradio je žuti karton u 13. minutu.

Posle nekoliko udaraca van okvira gola sa obe strane, videli smo prvi udarac u okvir gola, kada je Katai u 20. minutu gađao direktno u Stojkovića, jako i po sredini.

Partizan je imao sjajnu priliku u 27. minutu. Degenek ruši Holendera na ivici kaznenog i bila je to prilika za Natha. Loše i slabo je gađao iz slobodnog udarca, pravo u živi zid.

Najbolju priliku za Zvezdu imao je Veljko Nikolić u 33. minutu. Ivanić je nanizao trojicu fudbalera Partizana, odložio na desnu stranu za Gajića, koji diže glavu i pametno odigrava povratnu na ivicu kaznenog.

Tamo je bio Veljko Nikolić, koji prvo fintira šut desnom nogom, prebacuje je na levu i sa pet metara gađao gornji levi ugao, ali fantastično to brani Stojković.

Trener crveno-belih Dejan Stanković je bio veoma nervozan i u 37. minutu dobio je žuti karton zbog ulaska u teren i svađanja sa linijskim sudijom. Takođe, konstantno je sa aut linije vikao na svoje igrače koji su igrali po levoj strani, s obzirom da Rodić i Nikolić očigledno nisu ispoštovali dogovor iz svlačionice.

Zvezda je vršila pritisak i u 40. minutu Ben blokira ispucavanje Stojkovića i Vujačić šalje loptu u korner. Zvezda je brzo izvela korner i to im se obilo o glavu. Izgubili su loptu i krenula je kontra Partizana.

Stigla je lopta do Holendera na deset metara, iskosa sa leve strane i on je snažno gađao, ali je pogodio samo prečku.

Još jednu priliku do kraja prvog poluvremena imao je Partizan i to takođe posle kontre. Jović je izbacio Gajića i ušao u kazneni, loptu mu je izbio Degenek a posle udarca Holendera je Jović natrčao na petercu i samo malo zakačio loptu i to je odbranio Borjan.

Na poluvremenu nije bilo golova.

Na poluvremenu su u svlačionici ostali Nikolić i Petrović, ušli su Falčineli i Kanga. Na drugoj strani ušao je Lazar Marković umesto Jovića.

Zvezda je odmah zaigrala napadački i agresivnije. Kako su ušli Kanga i Falčineli, tako su pokrenuli ekipu.

Sve se to isplatilo u 58. minutu. Korner je sa desne strane izveo Kanga, na petercu je najbolje skočio Mirko Ivanić i glavom smestio loptu u mrežu za vođstvo Crvene zvezde.

Stanojević je ubacio Sumu i Jojića i morao je Partizan da se otvori, s obzirom da su imali rezultatski zaostatak. To je otvorilo prostor za brze kontre Zvezde.

Borjan je spasao Zvezdu u 89. minutu. Suma je posle nekoliko sjajnih driblinga napravio sebi dovoljno prostora za šut i gađao sa deset metara u donji desni ugao, ali je to fenomenalno odbranio Borjan.

Zvezda je odbranila prednost i došla do pobede.