12.4 C
Vancouver

Šok za crno-bele u drugom kolu, Partizan pao u Novom Pazaru!

Fudbaleri Novog Pazara napravili su veliko iznenađenje već u drugom kolu Linglong Superlige Srbije i savladali Partizan sa 3:2. Domaćin, koji se posle nekoliko godina vratio u elitni rang, bio je bolji u jednoj “ludoj utakmici” u kojoj je viđeno mnoštvo preokreta.

S druge strane, Partizan je doživeo šok već na startu prvenstva i biće u zaostatku ukoliko Crvena zvezda ne izgubi od niškog Radničkog (19.00).

Utakmica na stadionu u Novom Pazaru igrana je pred praznim tribinama, ali je domaći sastav imao koliku-toliku podršku, pošto je desetak pristalica došlo na krov i odatle navijalo.

Partizan je očekivano krenuo ofanzivnije, pokušavao na početku preko Umara Sadika, ali je od samog starta golman domaćih Marko Drobnjak najavio da će imati sjajan dan.

Momak koji je i protiv  Crvene zvezde imao odličan nastup, u nekoliko navrata je sprečio vođstvo gostiju, da bi onda Novi Pazar došao do iznenađujuće prednosti.

U 21. minutu sudija Novak Simović je posle jednog kontranapada dosudio penal za Novi Pazar, nakon što je Saša Zdjelar oborio Semira Hadžibulića. Odgovornost je preuzeo Nikola Nedeljković i zatresao mrežu Partizana.

Četiri minuta kasnije Uroš Vitas je imao stotopostonu šansu da izjednači, ali je Drobnjak još jednom zablistao i Pazaru sačuvao minimalac na poluvremenu.

IZVOR:RTS.RS