17.8 C
Vancouver

Đoković posle velike borbe u trećem kolu Vimbldona, Fernli pružio odličan otpor

Izvor:RTS

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je posle velike borbe savladao Škota Džejkoba Fernlija sa 3:1, po setovima 6:3, 6:4, 5:7, 7:5.

Ђоковић после велике борбе у трећем колу Вимблдона, Фернли пружио одличан отпор

Đoković je prvi put posle 10 godina izgubio set u drugom kolu Vimbldona.

Meč je trajao tri sata i dva minuta. Đoković je drugi teniser sveta, dok je Fernli 277. igrač na ATP listi.

Đoković je sigurno ušao u meč i lako je osvojio prvi gem na svoj servis. Uzvratio je Britanac, a potom se igralo gem za gem do rezultata 4:3 za srpskog tenisera. Srpski teniser je u osmom gemu napravio brejk, a onda je na svoj servis stigao do 6:3 i 1:0 u setovima.

U drugom setu je viđen jedan brejk. Đoković je u sedmom gemu iskoristio brejk loptu i rešio set u svoju korist. Drugi teniser sveta je napravio brejk u petom gemu trećeg seta.

Britanac je vratio brejk u sledećem gemu i izjednačio na 3:3 u gemovima. Fernli je potom napravio još jedan brejk koji mu je bio dovoljan da smanji na 2:1 u setovima. Britanac je u četvrtom setu imao dve brejk lopte pri rezultatu 3:2, ali je Đoković uspeo da sačuva servis.

Srpski teniser je tek u 11. gemu napravio brejk kojim je došao do pobede.

Novak je imao pad i u koncentraciji i u igri koji je trajao od sredine trećeg do sredine četvrtog seta.

Đoković će u trećem kolu Vimbldona igrati protiv pobednika meča između Argentinca Tomasa Martina Ečeverija i Alekseja Popirina iz Australije.