16.9 C
Vancouver
Naslovna Blog Stranica 1316

Zbog crne prašine meštani najavljuju tužbe protiv železare

0

Republički inspektor za zaštitu životne sredine naložio je železari da prekine upotrebu turske rude dok se ne omoguće uslovi za njenu bezbednu upotrebu
По оваквој прашини газе мештани села Радинци (Фотографије В. Милић)
Smederevo – Nakon što se pre nekoliko noći dogodila havarija prilikom pretovara rude u smederevskoj železari, zbog čega su okolna sela bila obavijena crnom prašinom, pojedini meštani najavljuju tužbe protiv kineskog HBIS-a. Prema saznanjima „Politike”, za sada se najmanje pet porodica odlučilo na ovakav korak, a reč je o privatnim tužbama zbog ugrožavanja zdravlja i života ljudi.

– Ovo je bila „kap u čaši”, nakon svih višegodišnjih zagađenja na koje niko ne reaguje. Shvatili smo da smo sami u ovome i da moramo da se izborimo za naše zdravlje i imovinu, tužbom protiv kineske kompanije. Ta ruda iz Turske je kancerogena i ne možemo da sedimo i čekamo dok nas truju, život naše dece i porodica je ugrožen. Napravićemo peticiju u selima, da vidimo koliko nas je spremno da tuži, pa ćemo videti ishod – priča za „Politiku” Vladimir Milić iz Radinaca.

Lokalni Pokret „Tvrđava”, koji je prvi obelodanio da je došlo do ekološkog akcidenta, moguće je da se pridruži tužbi, a o tome će se, prema rečima koordinatora Nikole Krstića, konsultovati sa advokatima koji će voditi ovaj slučaj.

Predstavnici HBIS Srbija objašnjavaju da je reč o pretovaru aglorude novog dobavljača iz Turske, koja je sitnije strukture od ranije korišćenih, te da je usled pada pritiska i vetra došlo do širenja prašine. Međutim, prema saznanjima „Politike”, ovo se nije dogodilo prilikom pretovara već u pripremi za početak proizvodnje, kada se od rude pravi takozvani rudni dvor – piramida visine od 15-20 metara, zbog čega je, pospešeno vetrom, došlo do njenog raspršivanja u okolini.

Međutim, kineski vlasnik železare u Smederevu i prilikom najave dodatnih mera zaštite, pominje isključivo manipulaciju i kontrolu pretovara, gde navodi da će dodatno kvasiti rudu i pretovarati isključivo danju zbog praćenja meteoroloških prilika. To su prve mere koje im je, nakon vanrednog inspekcijskog nadzora, izrekao republički inspektor za zaštitu životne sredine Goran Zbiljić.

Kako „Politika” saznaje, Zbiljić je HBIS-u naložio i da do daljeg prekinu upotrebu turske rude dok se ne omoguće uslovi za njenu bezbednu upotrebu. Kao jedna od opcija pominje se formiranje nižih slojeva piramide, uz pojačan mlaz u prskalicama, kako bi se smanjila emisija rudne prašine.

Iako mnogi spekulišu da je reč o nekoj vrsti kancerogene rude, do sada to niko zvanično nije potvrdio, a iz železare ne navode da nameravaju da prestanu s njenom upotrebom.

Ministarstvo zaštite životne sredine dva dana ne odgovara na pitanja našeg lista. Ministar Goran Trivan nakon rasejavanja rudne prašine u železari izjavio je da ministarstvo čeka da se medicinski stručnjaci izjasne da li je taj događaj mogao ugroziti zdravlje stanovništva. Trivan je kazao da je država reagovala po dojavi građana i da je utvrđeno da crni prah potiče od specifične rude siderit, čija su svojstva takva da se njenim pomeranjem stvara prašina koju je vetar razneo.

Predstavnike resornog ministarstva smo upitali šta su konkretno preduzeli u ovom slučaju, da li i kada će podneti prijavu, šta mora da ispuni HBIS po nalogu inspekcije, da bi se stekli uslovi za nastavak pretovara sporne rude bez njenog rasejavanja, odnosno da li je dodatno kvašenje dovoljna mera. Pozivajući se na član 41 Zakona o zaštiti životne sredine, kojim je predviđeno da vlada može da na određeno vreme ograniči rad postrojenja i obavljanje aktivnosti na nekom području u cilju zaštite okoline, zanimalo nas je i da li su se stekli ti uslovi u poslednjem akcidentu u železari u Smederevu.

Vlada donela odluku o povećanju broja laboratorija za testiranje na koronavirus

0

Vlada je na današnjoj sednici donela odluku da se odrede sve laboratorije koje su osposobljene za sprovođenje ispitivanja na koronavirus, odnosno da se veterinarski instituti uključe u laboratorijsko testiranje, saopšteno je iz Vlade.

U saopštenju se navodi da je, zbog potrebe da se obezbedi zdravstveni sistem uoči jesenjeg perioda, kako bi se stanovništvo dodatno zaštitilo od zarazne bolesti kovid-19, Vlada  odlučila da se poveća broj laboratorija u kojima će biti omogućeno testiranje.

Vlada donela odluku o povećanju broja laboratorija za testiranje na koronavirus
“Radi se o laboratorijama zdravstvenih ustanova i o svim mikrobiološkim laboratorijama u javnoj svojini, koje obavljaju poslove u oblasti zdravlja životinja, bezbednosti hrane, kontrole kvaliteta i bezbednosti mleka i ispitivanja zabranjenih, nedozvoljenih, štetnih i nepoželjnih supstanci u hrani i hrani za životinje, zdravlja bilja, semena i sadnog materijala i banke biljnih gena”, ističe se u saopštenju.

Poznati uslovi za zamenu ulaznica za kulturne manifestacije
Dodaje se da su članovi Vlade usvojili i Uredbu o ponudi važenja kupljenih ulaznica za kulturno-umetničke manifestacije koje su otkazane usled pandemije zarazne bolesti kovid 19, kojom se uređuju načini i uslovi pod kojima se može ponuditi odgovarajuća zamena, odnosno nadoknada za kupljenu neiskorišćenu ulaznicu.

“Organizator kulturno-umetničke manifestacije može kupcu ulaznice koja nije iskorišćena da ponudi da je iskoristi tokom narednog održavanja manifestacije, za neku drugu manifestaciju u njegovoj organizaciji (najkasnije do 31. decembra 2021. godine) ili da mu ponudi povraćaj novca”, navedeno je u saopštenju.

Dodaje se da je ova odluka rezultat predloga koji su izneli predstavnici manifestacionog turizma na nedavno održanom sastanku sa predsednicom Vlade Republike Srbije Anom Brnabić.

Onlajn nastava ili časovi u učionicama – svi raspravljaju o polasku u školu

0
Portrait of back - Children are raised hands in classroom. [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786682][img]http://img638.imageshack.us/img638/2697/children5.jpg[/img][/url]

Trenutno je glavna tema u vezi sa epidemijom koronavirusa polazak dece u školu. Ministarstvo prosvete je dalo predloge o modelima nastave, ali još ništa nije odlučeno. Epidemiolozi ističu da je važno razgovarati sa roditeljima, da bi se omogućila bezbednosti i da bolesna deca neće moći da idu u školu.

Premijerka Ana Brnabić je na konferenciji za novinare rekla da se Krizni štab intenzivno bavi septembrom i polaskom u školu. Istakla je važnost svih mera prevencija da bi nastava počela.

Još se raspravlja o modelima nastave
Na pitanje o tome da li će nastavu moći da prati do 15 učenika u učionici, premijerka je istakla da još ništa nije dogovoreno i da je to nešto o čemu se razmišlja.

Kako je rekla, sve što se dogovori, moraće da se implementira i to istim kvalitetom obrazovanja kao što je i bio.

“A trudimo se da svake godine povećavamo kvalitet obrazovanja. Šta god da odlučimo, moraćemo to da realizujemo”, rekla je Brnabićeva.

Epidemiolog Predrag Kon je, govoreći o modelima, rekao da se na onlajn nastavu više računa u srednjim školama i u starijim razredima, a da je za mlađe planirano da se nastava odvija u školi.

Ističe da bi trebalo razgovarati sa roditeljima i da deca moraju zdrava da dolaze u školu. Kaže i da će biti obaveza da se deci meri temperatura pred polazak u školu.

Kon je rekao i da će biti priče o tome kada moraju da se koriste maske, a moraće da se imaju uz sebe.

Ukazuje da je polazak dece u školu trenutno najznačajniji događaj i apsolutni prioritet u vezi sa epidemijom koronavirusa.

Deca ne bi trebalo da dolaze bolesna
Kako je istakao, suština je da se odeljenja što je moguće više razrede i da svaka škola odabere onaj model koji njoj najviše odgovara.

Osvrnuo se na stav premijerke koja je je za što jasnija uputstva. Rekao je da će škole ipak po tom pitanju morati da donesu neku vrstu odluke.

Kaže i da zdravstveni deo daje objašnjenje šta očekuje u vezi sa nošenjem maski, održavanjem higijene, šta treba da rade nastavnici, profesori, učitelji…

Kon ukazuje da je obrazovanje apsolutno temelj društva i da zbog toga zaslužuje detaljnu raspravu, da ne bismo došli u situaciju da se neko opire merama, a da prethodno to nije raspravljeno.

Ističe da zaraženo dete uopšte ne bi trebalo da se pojavi u školi i da će morati da im se meri temperatura svakog jutra.

Podseća i na stav Evropskog centra za kontrolu bolesti da mlađa deca ne oboljevaju ozbiljno, niti su ozbiljni prenosioci.

“Ali opet sa dodatnimm oprezom idemo da bi roditelji bili mirni, da bi sarađivali, da bismo napravili most saradnje”, naveo je Predrag Kon.

Beloglavi supovi plaćaju životima bahate letove helikoptera iznad kanjona Uvca

0

Retku i zaštićenu vrstu beloglavih supova gledali smo u brojnim emisijama na RTS-u. Praćen je njihov razvoj, a mnogi od njih opremljeni su satelitskim odašiljačima. Zbog nekih od njih bio je potreban i diplomatski angažman kada su morali da budu vraćani avionima kući. Zbog toga je mnoge uznemirila vest da je najmanje šest mladunaca beloglavih supova ispalo iz gnezda zbog helikoptera koji je bio u niskom letu iznad kanjona Uvca.

Miloš Radaković iz Zavoda za zaštitu prirode Srbije kaže da nikako nije smelo da se desi da se pojave helikopteri u rezervatu za zaštitu prirode.

Za svaku aktivnost koja može da dovede do ugrožavanja bilo koje životinjske ili biljne vrste potrebno je, kako kaže, propisati jasne uslove, a njih propisuje Zavod, što sada nije bio slučaj.

Zoran Karić iz Fondacije za zaštitu ptica grabljivica navodi da je zbog toga palo najmanje šest ptica i ističe da je takav potez protivzakonit.

„Protiv bilo kakve logike je da vi letite helikopterom u rezervatu gde imate ptice koje su 10 kilograma teške, imaju raspon krila od tri metra i mogu da obore letelicu veoma lako. Bezbednost ljudi kao i ptica bila je ugrožena. Pre svega je odgovoran Direktorat za civilno vazduhoplovstvo je zadužen za davanje dozvola ta ovakve letove“, objašnjava Karić.

Kako je naveo, ovo nije prvi put da se ovako nešto dešava – 2018. godine dva aviona su letela iznad kanjona Uvca, a na uloženu prijavu je odgovoreno da nema zabrane letova bilo gde u Srbiji što se tiče ptica i njihovih gnezdilišta.

Radaković napominje da su još 2010. godine dali nadležnim državnim organima detaljne podatke o koncentracijama ptica, odnosno mesta sa osetljivom faunom. Između ostalog, tu je navedeno da područje jugozapadne Srbije, upravo zbog beloglavih supova, označeno kao područje sa osetljivom faunom.

Zbog toga je se u Zborniku vazduhoplovnih informacija navodi da je za svaku aktivnost iznad zaštićenih područja neophodno propisivanje uslova pod kojima neka aktivnost može da se sprovede, odnosno da bude zabranjena.

Sa druge strane, Karić navodi da je očigledno da takvi propisani uslovi očigledno nisu dovoljni da se zaštiti fauna i ističe da je iznad osetljivih područja, poput kanjona Uvca, potrebno propisati zabranu letenja.

Katai majstor, Spiridonović trese mreže – Zvezda lako s Radničkim

0
FK Crvena Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Niša 3:0 u drugom kolu Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića odigrali su dobru utakmicu koju su rešili krajem prvog poluvremena sa brza dva gola.

Aktuelni šampion Srbije i dva meča ima isto toliko pobeda i nalazi se na prvom mestu na tabeli.

Strelci na utakmici bili su Nikolić u 43, Spiridonović u 46. i Katai u 76. minutu.

Crveno-beli su od početka kontrolisali ritam utakmice i već u četvrtom minutu imali su šansu preko popularnog “Spidija”. Krilni napadač pogodio je spoljni deo mreže.

Zvezda je nastavila s napadima, Katai je odlično pronalazio saigrače, ali mreža Radničkog je mirovala. Gosti iz Niša pokušavali su iz kontranapada i imali su nekoliko solidnih pokušaja.

Oko tridesetog minuta pao je tempo utakmice, a onda u završnici Zvezda dodaje gas. Prvo Veljko Nikolić u 43. postiže prelep gol, a tri minuta kasnije Spiridonović udvostručuje prednost.

Drugo poluvremene otvoreno je u odličnom ritmu. Već posle nekoliko sekundi Ben je imao šansu i zamalo je promašio. Ben je inače zamenio Tomanea na startu drugog perioda igre.

Ređale su se šanse na obe strane, a onda je oko 60. minutu usledio pad igre. Tempo je opao i nismo gledali preterano zanimljiv fudbal.

Ipak, opet je Zvezda dodala gas i u 76. minutu došla do trećeg gola. Spiridonović je dodao loptu do Kataija, a ovaj rutinski savladao Ristića.

Katai je odigrao još jednu vrhunsku utakmicu i pored gola imao je nekoliko sjajnih poteza, te je još jednom pokazao koliko je veliko pojačanje.

Do kraja meča nije bilo više golova i Zvezda je ostvarila još jednu rutinsku pobedu. Treba napomenuti da je Radnički u finišu možda oštećen za penal kada je Pankov nenamerno napucao sebe u ruku.

Na kraju, Crvena zvezda – Radnički Niš – 3:0.

IZVOR:B92.RS

Sredstvima Vlade Srbije privodi se kraju izgradnja Dnevnog centra u Rudanci (VIDEO)

0
Rudanka, Republika Srpska

U OŠ “Milan Rakić” u Rudanci kod Doboja pri kraju je izgradnja Dnevnog centra. Novac je obezbijedila Vlada Srbije a vrijednost radova je 100 hiljada evra.

Objekat dnevnog centra nadograđen je uz školu, ima zaseban ulaz i biće moderno opremljen i prilagođen djeci s posebnim potrebama. Koristiće ga djeca sa Krnjina,od kojih je njih 40 sa smetnjama u razvoju.

Direktorka škole Slađana Pašalić navodi da će objekat koristiti djeca, kao i punoljetna lica sa poteškoćama u razvoju sa Krnjina, odnosno pripadajuća mjesta Ljeskove Vode, Grabovica, Bukovica Velika, Tisovac, Stanovi, Mali Prnjavor i Kotorsko, a koja su do sada koristila objekat centra u Doboju.

Prema njenim riječima, objekat ima tri prostorije od kojih će dvije biti za potrebe djece sa poteškoćama u razvoju, a jedna za djecu predškolskog uzrasta, odnosno programa obdaništa. Video pogledajte ovde.

Biće to olakšanje za djecu s posebnim potrebama jer neće morati svakodnevno da putuju za Doboj,pa će i troškovi biti manji. Dio radova finansirao je grad Doboj.

Gradonačelnik Doboja Boris Јerinić obišao je danas objekat Dnevnog centra za djecu sa poteškoćama u razvoju, koji se gradi pri Osnovnoj školi “Milan Rakić” iz Bukovice Velike i finansiran je sredstvima Vlade Srbije u iznosu od 100.000 evra.

Јerinić je rekao da će ovo biti moderno uređen objekat za potrebe oko 40 djece sa poteškoćama u razvoju sa ovog područja, ali i za djecu predškolskog uzrasta.

– Rudanka je najmnogoljudnija mjesna zajednica i svakako je bila potreba da se uradi jedan ovakav centar – rekao je Јerinić.

Radovi na objektu trebali bi da budu završeni za desetak dana.

Rukovodilac radova Željko Petković kaže da su radovi u završnoj fazi i da se trebaju okončati za tridesetak dana.

Srbija je obezbijedila novac za izgradnju fiskulturne sale u Medicinskoj školi u Doboju a nakon poplave sanirala OŠ”Vuk Stefanović Karadžić” .

IZVOR:RTRS.TV

U Nikšiću prijave protiv 23 osobe zbog „auto-litije”

0
Auto litije CG

NIKŠIĆ – Nikšićka policija prekršajno je procesuirala 23 lica zbog organizovanja „auto-litije” ulicama Nikšića u nedelju, 2. avgusta, u znak protesta zbog spornog Zakona o slobodi veroispovesti, saopšteno je iz crnogorskog Ministarstva unutrašnjih poslova.VELIČANSTVENI SKUP U BERANAMA: Auto litija u čast 800 godina ...

U događaju 2. avgusta učestvovalo je ukupno 130 vozila, navodi se u saopštenju.

Zbog isticanja zastave druge države, što je prekršaj prema Zakonu o javnom redu i miru, odgovaraće četiri osobe, tri osobe će odgovarati zbog nedoličnog ponašanja na javnom mestu, dok će jedno lice prekršajno odgovarati zbog omalovažavanja policijskog službenika, precizira se u saopštenju MUP-a.

Osim toga, kontrolom učesnika organizovane kolone, policijski službenici su utvrdili da je šest osoba upravljalo vozilom pod dejstvom alkohola, dok je sedam lica upravljalo neregistrovanim vozilima, a dva lica nisu postupila na propisani znak policijskog službenika.

Ovih 15 osoba će odgovarati za prekršaje iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, prenosi Tanjug.

U nekoliko gradova Crne Gore u nedelju uveče su održane „auto-litije”, u znak protesta zbog Zakona o slobodi veroispovesti, koji Srpska pravoslavna crkva ocenjuje kao udar na nju i njenu imovinu u Crnoj Gori.

IZVOR: POLITIKA.RS

Crni rekordi od predoziranja se nastavljaju iz meseca u mesec, BC Vlada pomaže sa $10 M

0

Nakon zabeleženih višemesečnih rekordnih meseci smrti od prekomerne doze droge, BC Vlada povećava sredstva za prevenciju protiv  predoziranja.Dodatnih 10,5 miliona dolara „ubrzaće odgovor na sve toksičniju distribuciju droga zbog COVID-19“, naveli su u Provinciji juče.
Sredstva će se koristiti za otvaranje 17 novih servisa nadzirane potrošnje i 12 novih servisa udisanja, kao i za proširenje pristupa alternativama na recept.
“Bilo je razornih posledica za ljude koji koriste droge tokom  vanrednog stanja”, rekla je ministrarka za mentalno zdravlje Judy Darcy.
„Prošli mesec smo doživeli rekordan broj izgubljenih života od predoziranja više nogo što  COVID-19  usmrćuje.  Snabdevanje ilegalnim drogama je toksičnije nego ikad ranije.

“Medicinski radnici u BC-u su odgovorili na više od 2700 poziva na predoziranja u junu nakon  više poziva za predoziranje prošlog mjeseca nego bilo kog  drugog meseca u istoriji.  Najveći broj poziva stigao je iz Vancouvera  551, a slede Surrey sa 231 i Victoria sa 101.

A u junu u  BC-u je  zabeleženo  rekordnih 175 smrtnih slučajeva od predoziranja drogama, nadmašivši dosadašnji maksimum od 171 u maju 2020, što je katastrofa ako uporedimo da je u maju umrlo 10 ljudi od KOVID-19.

Četrdeset i dve nove medicinske sestre sa punim radnim vremenom, psihijatrijske sestre, socijalni radnici i radnici  podrške takođe će biti dodani u 14 terenskih timova širom BC, kako bi se pomoglo povezivanju ljudi s podrškama za lečenje i oporavak.

Serbianews.ca / Srpski Poslovni Imenik

Kanada je potpisala ugovore sa farmeceutskim kućamama Pfizer i Moderna za vakcinu protiv KOVID-19

0
Vakcina protiv KOVID

OTTAWA – Kanada je potpisala ugovor sa farmaceutskim gigantom Pfizer i američkom biotehničkom firmom Moderna kako bi osigurali milione doza svojih eksperimentalnih vakcina protiv COVID-19, u slučaju da budu odobrena za široku upotrebu.

Ali ministarka javnih nabavki Anita Anand još uvek neće reći koliko će doza dobiti bilo koji kandidat za vakcinu u Kanadi, jer kaže da Kanada razgovara i sa drugim domaćim i međunarodnim firmama o nabavci doza svojih eksperimentalnih vakcina.”Informacije koje možemo otkriti u sadašnjem trenutku, a posebno u vezi s dozama, čuvaju se u tajnosti jer oprezno pristupamo pregovorima dok pregovaramo i  sa drugim dobavljačima”, rekla je ona.

Nakon što kompanija proglasi vakcinu sigurnim ,Health Canada ga mora odobriti za upotrebu ovde pre nego što se može koristiti. Anand je rekla da jednom kada se to dogodi predviđa isporuku odobrenih vakcina tokom 2021. godine.Kako se situacija razvija i kako broj dobavljača postaje bolji za Kanadu, možemo precizno reći koliko će nam doza trebati”, rekao je Anand.

Prošlog meseca Javne službe i nabavke Kanade izdale su ponudu za isporuku 75M  špriceva i ostalih potrepština za primenu vakcine,  koje će biti isporučene do kraja oktobra. Cilj je imati dovoljno zaliha da se svakom Kanađaninu daju dve doze vakcina.”Ovi sporazumi s Modernom i Pfizerom ukazuju na naš agresivan pristup osiguranju pristupa kandidatima za vakcinu tako da su Kanađani na vrhu linije kada vakcina postane dostupna”, rekao je Anand.

I Pfizer i Moderna su započeli klinička ispitivanja faze 3 na kandidatima za vakcinu prošle sedmice, opsežne testove kako bi utvrdili kako deluju vakcine. I Pfizer i Moderna dio su američkog programa „Warp Speed“ za operativnu operaciju kojom se olakšava razvoj i proizvodnja vakcine preotiv  COVID-19.U oktobru će se znati da li je oksvordska vakcina efikasna

Pfizer je 22. jula rekao da ima sporazum u visini od  1,95 milijardi američkih dolara za isporuku 100 miliona doza američkoj Vladi, s opcijom za još dodatnih  500 miliona.

Izvršni direktor Moderne Stephane Bancel u sredu je na konferenciji za novinare rekao da su za male količine Moderne vakcine cena biti između 32 i 37 američkih dolara, ali da će cena biti drugačija za velike narudžbine.

Pfizer je također rekao da očekuje da može proizvesti 100 miliona doza svoje vakcine do kraja decembra, te još 1,3 milijarde doza do 2021. godine..

Ispitivanja faze 3 testiraće vakcine na 30 000 ljudi, a rezultati se očekuju na jesen.

Kanadski glavni službenik za javno zdravstvo dr. Theresa Tam upozorila je u utorak da javnost ne očekuje da će vakcina brzo okončati pandemiju, rekavši da se svi nadaju.

Serbiannews.ca / Srpski Poslovni Imenik

Šok za crno-bele u drugom kolu, Partizan pao u Novom Pazaru!

0
FK Partizan

Fudbaleri Novog Pazara napravili su veliko iznenađenje već u drugom kolu Linglong Superlige Srbije i savladali Partizan sa 3:2. Domaćin, koji se posle nekoliko godina vratio u elitni rang, bio je bolji u jednoj “ludoj utakmici” u kojoj je viđeno mnoštvo preokreta.

S druge strane, Partizan je doživeo šok već na startu prvenstva i biće u zaostatku ukoliko Crvena zvezda ne izgubi od niškog Radničkog (19.00).

Utakmica na stadionu u Novom Pazaru igrana je pred praznim tribinama, ali je domaći sastav imao koliku-toliku podršku, pošto je desetak pristalica došlo na krov i odatle navijalo.

Partizan je očekivano krenuo ofanzivnije, pokušavao na početku preko Umara Sadika, ali je od samog starta golman domaćih Marko Drobnjak najavio da će imati sjajan dan.

Momak koji je i protiv  Crvene zvezde imao odličan nastup, u nekoliko navrata je sprečio vođstvo gostiju, da bi onda Novi Pazar došao do iznenađujuće prednosti.

U 21. minutu sudija Novak Simović je posle jednog kontranapada dosudio penal za Novi Pazar, nakon što je Saša Zdjelar oborio Semira Hadžibulića. Odgovornost je preuzeo Nikola Nedeljković i zatresao mrežu Partizana.

Četiri minuta kasnije Uroš Vitas je imao stotopostonu šansu da izjednači, ali je Drobnjak još jednom zablistao i Pazaru sačuvao minimalac na poluvremenu.

IZVOR:RTS.RS