11.9 C
Vancouver

Tirana – Crvena zvezda 0:1 (0:0) ( VIDEO )

Crvena zvezda je savladala Tiranu na gostujućem terenu rezultatom 1:0 u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Jedini pogodak na meču delo je portugalskog napadača Antonija Tomanea.850izvestaj_5f456fc87f605.jpg

Ušli su izabranici Dejana Stanković u meč željni nadigravanja. Već u petom minutu je Milunović posle sjajno izvedenog prekida Kataija mogao da postigne pogodak, ali je Lika odbranio, a uz to je i sudija signalizirao ofsajd. Minut kasnije je usledio i slalom Kataija u kom je izdriblao trojicu fudbalera Tirane, ali je šutirao tik pored stative. Pretio je Tomane i u 17. minutu, ali je uspeo Toševski da izblokira udarac našeg napadača sa ivice kaznenog prostora.

Domaći su prvi put zapretili u 19. minutu kada je Muči šutirao iskosa sa leve strane, Borjan je bio blizu lopti, ali je ona otišla pored gola. Pokušao je i Hodžalari da iznenadi našeg kapitena u 31. minutu iz slobodnog udarca, ali se ponovo istakao reprezentativac Kanade. Crvena zvezda je u većem delu prvog poluvremena pokušavala da preko Kataija i Kange iskreira izglednu šansu za Tomanea ili Spiridonovića koji je delovao iz drugog plana, ali se na odmor otišlo bez golova.

Reagovao je Dejan Stanković napravivši izmenu već na početku drugog poluvremena, pa se na terenu našao Mirko Ivanić, a iz igre je izašao Srđan Spiridonović. Sve je krenulo od Gobeljića u 47. minutu kada je promenio stranu i odigrao za Degeneka čiji su oštar pas u kazneni prostor uspeli da neutrališu domaći. Malo je falilo da Kanga u 55. minutu posle snažnog udarca matira Liku. Sve je krenulo od Kataija koji je pogodio živi zid, lopta se odbila do Gabonca koji je sa više od dvadeset metara šutirao pored gola, iako je golman domaćih bio na potpuno drugoj stativi i praktično već matiran.

U redovima Tirane je najviše pretio Muči. To je bio slučaj i u 58. minutu kada je brzonogi vezista pogodio stativu, ali je prethodno Borjan odbranio. Konačno je Crvena zvezda stigla do prednosti u  61. minutu. Centrirao je Katai iz kornera, najviši u skoku je bio Antonio Tomane i fenomenalno poslao loptu u mrežu domaćih za veliku radost Dejana Stankovića.

Uzvratili su i domaći preko Kobine koji je minut kasnije iz izgledne pozicije poslao loptu preko gola. Imao je Kanga veliku želju da se upiše u strelce na večerašnjem meču, pa je i u 71. minutu pokušao sa više od dvadeset metara da matira Liku, ali bez promene rezultata. Kombinovali su Ivanić i Gobeljić u 80. minutu, ali je oštar pas u peterac našeg beka izblokiran od strane Tolija. Pet minuta kasnije je i Rodić mogao da pogodi mrežu posle udarca glavom, a u poslednjim sekundama meča je i Torasa pokušao na isti način, ali je nesavladiv danas bio Milan Borjan, posle čega je usledilo slavlje crveno-belih koji su eliminisali albanskog predstavnika Tiranu i prošli u  treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

IZVOR:FKCRVENAZVRZDA.RS