SUDIJA Marković je gurao “valjak” u rikverc, mladi štoper Strahinja Pavlović ga je prvencem u prvom minutu nadoknade vratio bar u ler, a totalnu havariju crno-belima napravio je Dević golom u šestom minutu nadoknade posle grube greške Zlatana Šehovića. U čudnoj utakmici, punoj sudijskih grešaka i tenzija, Voždovac je slavio u Humskoj – 1:2 (0:1).Utakmicu u kojoj je Partizan do tog 26. minuta napadao bez jasne ideje kako matirati Ilića, u bespotrebnu tenziju svih na terenu i na tribinama odveo je nedorasli arbitar Momčilo Marković. Urošević je grubo pogrešio na desnom boku, vratio kratku loptu ka Stojkoviću, ispred koga se isprečio Stojčev, pao bez ikakvog kontakta, a beogradski delilac (ne)pravde je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Stojković je zaradio javnu opomenu zbog žestokog protesta, trener crno-belih Savo Milošević je “ujedao” pored aut-linije, ali odluka nije promenjena, a Nemanja Nikolić je bio siguran sa bele tačke.

Krenuli su pogrdni povici sa tribina, uvrede na račun predsednika saveza Slaviše Kokeze, a jedna baklja sa istočne tribine je prošla tik pored glave pomoćnika Đurđevića. U takvom okruženju i atmosferi gde se bes mogao napipati pravog fudbala je bilo sve manje. Kružili su fudbaleri Partizana oko dobro postavljenog zida “zmajeva”, ređale su se poluprilike i prilike pred golom Ilića, međutim, nedostajao je pravi završni udarac.Mašović je sredinom drugog poluvremena propustio idealnu priliku da dokusuri rivala, ali je to učinio Dević posle trapave reakcije mladog Šehovića. Prethodno je Pavlović zatresao mrežu na pas Bibrasa Natho. Delovalo je u tim trenucima za remi…

STRELCI: Pavlović u 90+1. za Partizan, Nikolić u 27. iz penala, a Dević u 90+6. minutu za Voždovac. Stadion Partizana. Gledalaca: Sudija: Momčilo Marković (Beograd) 5.

PARTIZAN: Stojković 6 – Urošević 5,5, Ostojić 6,5, Pavlović 7, Brežančić 6 (od 45+9 Šehović )- Šćekić 6, Natho 7 – Tošić 6 (od 80. Lakčević -), Marković 6, Stevanović 6(od 46. Suma 6) – Asano 5,5.

VOŽDOVAC: Ilić 7 – Lasickas 6,5, Cvetković 7, Mikić 7(od 76. Mihajlov -), Hajdin 7 – Nikolić 6,5, Purtić 6 (od 54. Dević ) – Stanisavljević 6,5, Zličić 7, Mašović 6,5 (od 86. Radojčić -) – Stojčev 7.

Igrač utakmice: Marko Ilić (Voždovac)

IZVOR:NOVOSTI.RS