12.9 C
Vancouver

Srbija pokazala zube, ali ipak poražena u Rusiji

Fudbaleri reprezentacije Srbije poraženi su u Moksvi od selekcije Rusije sa 3:1, u okviru prvog meča B grupe Lige Nacija. Dzjuba i Karavaev bili su strelci za Ruse, dok je jedini gol za Srbiju postigao Mitrović.

Iako je većim delom meča Srbija “stajala” i igrala dobro protiv Rusije, upisan je poraz od 3:1 na gostovanju u Moskvi.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića započeli su kampanju u Ligi nacija porazom, u meču u kojem su skupo platili svoje greške.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Srbije. Naša selekcija imala je znatno više loptu u svom posedu, kontrolisala tempo i više pretila od rivala.

U dva navrata Mitrović, kao i Sergej Milinković-Savić, probali su da postignu gol, ali je nedostajalo bolje završnice i koncentracije.

Uprkos manjem broju poseda lopte i udaraca ka golu rivala, Rusija je imala dve bolje prilike u prvih 45 minuta. Obe je stvorio Artem Dzjuba, ali se Srbija odbranila.

Očekivalo se da dobru i stabilnu igru Srbija pokaže i u nastavku meča i možda dođe do vođstva, ali su ti planovi vrlo brzo pali u vodu.

Jedna naizgled bezazlena situacija u 46. minutu rezultovala je penalom. Veoma loše bila je postavljena odbrana naše selekcije, Rusija je to znala da kazni, stvori šansu i izbori jedanaesterac.

Pavlović je neoprezno ušao u duel sa Bakaevim i skrivio jedanaesterac. Siguran sa bele tačke bio je Dzjuba.

Srbija je pokušala da se trgne nakon primljenog gola, ponovo je zaigrala tečnije i opasnije po gol protivnika i malo je nedostajalo da Tadić ili Mitrović donesu izjednačenje.

Umesto toga, Srbija je u 69. minutu imala dva gola zaostatka.

Karavaev je sa levog boka poveo loptu ka sredini, dobio malo prostora i to znao da kazni. Fantastičnim udarcem izvan šesnaesterca matira Dmitrovića i donosi veliku prednost Rusiji.

Srbiji je nadu vratio Mitrović, golom u 78. minutu.

Maksimović je dobro proigrao Lazovića, koji je probio po desnoj strani, usledio je pas na drugu stativu, odakle Mitrović smešta loptu u nebranjenu mrežu.

Ipak, hladan tuš usledio je samo četiri minuta kasnije.

Kardinalnu grešku napravio je Nemanja Maksimović, koji se sa loptom okliznuo ispred svog šesnaesterca, čime ju je poklonio Dzjubi, a iskusni ruski napadač rutinski postiže gol i stavlja tačku na meč.

Do kraja susreta velike prilike propustili su Đuričić i Ljajić, pa se rezultat nije menjao.

Naredni meč izabranici Ljubiše Tumbakovića igraju za tri dana, kada će dočekati selekciju Turske.

IZVOR:RTS.RS