17.2 C
Vancouver

Partizan se igrao sa Spartakom: Subotičani platili Mančesterov ceh

Natho, Sadik i Suma već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika.

MANČESTER junajted je bio i otišao, ali u Humskoj 1 su izgleda ostali tragovi evropskog fudbalskog šmeka, koji je forsirao “parni valjak”. Lako i efektno, kao jesenje klasje večerasje pred malim brojem svedoka pao subotički Spartak – 4:0 (3:0)

Očigledne, znake ispadanja iz domaćeg koloseka, koje je ekipa Save Miloševića pokazala na mečevima s Voždovcem i u Lučanima, pa čak i kada je trebalo gurnuti bar jednu loptu u gol slavnog engleskog kluba, sinoć je ispravila internacionalna “sila osovine”. Bibras Natho, Umar Sadik i Sejduba Suma su već u prvih 45 minuta sa tri laka komada rešili bilo kakvu dilemu o tome ko će osvojiti tri boda.

Istina, Partizan i ove sezone mora da bude prilično budan, jer igra protiv rivala koji su prilično motivisani kada im “valjak” dolazi u goste, ali i kada mu odlaze u kuću. Ipak, videlo se da Spartak nije takvog kova. Pokušali su Subotičani, pomalo fudbalski samoubilački, da visokim presingom oteraju Partizan od svog šesnaesterca, ali dogodilo se upravo suprotno.

Dvojica ljudi koji znaju kako sa loptom i kako protiv takve, ponekad naivne taktike, Suma i Natho, rešavali su lako situacije kada se kažnjavala skoro svaka druga zamka, od mnogih ofsajd zamki gostiju.

Subotičani ni u drugom poluvremenu nisu menjali taktiku. Tek u 77. minutu je zapečaćena sudbina subotičkih “golubova”, kada je njihov bivši igrač Đorđe Ivanović sa bele tačke, posle penala koji je skrivio golman Dokić, postigao poslednji gol na meču.

PARTIZAN – SPARTAK 4:0

STRELCI: Natho u 17, Sadik u 39, Suma u 42. i Ivanović u 77. minutu (iz jedanaesterca) za Partizan. Stadion Partizana. Gledalaca. 2.000. Sudija: Danilo Grujić 7.

PARTIZAN: Stojković – Miletić 7, Ostojić 7, S. Pavlović 7, Suma 7,5 (75. L. Pavlović – ), Urošević 7 – Zdjelar 7, Natho 7,5 (od 46. Šćekić 7) – Asano 7, Stevanović 7 – Sadik 7 (66. Ivanović 7).

SPARTAK: Dokić 6 – Ivančević 5, Otašević 5, Tekijaški 5, Milošević 5 – Marčić 5, Vidaković 5 – Srećković 5, Tufegdžić 5 (87. Andrezinjo -), Denković 5 – Obradović 5 (62. Baić -).

Igrač utakmice: Bibras Natho (Partizan).

MILOŠEVIĆ ZADOVOLjAN

ZNAO je trener Partizana Savo Milošević i pre ovog meča da je realizacija glavna boljka njegovog tima. Bolja “krvna slika” napadača je viđena u 90 minuta meča sa Spartakom.

– Prvi put smo uspeli rezultatski da rešimo meč ovako rano. Očigledno je bilo da se ekipa istrošila na utakmici sa Mančester junajtedom, ali je pokazala ozbiljnost od početka do kraja, i to je bilo dovoljno. Trijumf je mogao da bude i ubedljiviji – rekao je Milošević.

SOLSKJER JOŠ POD UTISKOM

TRENER Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer je očigledno još pod utiskom onoga što je doživeo sa svojom ekipom u trećem kolu Lige Evrope prošlog četvrtka u Beogradu u duelu sa Partizanom. Norveški trener je, najavljujući meč “đavola” sa Norvičom, rekao:

– Kada igramo mečeve u Premijer ligi, ne suočavamo se sa atmosferom kakva je bila u Beogradu, kada smo bili gosti Partizana. Nadam se da su u onakvom ambijentu ojačali i naši najmlađi prvotimci Vilijams i Garner. S obzirom na to kako su odigrali meč pred onako zastrašujućom publikom, ne bi trebalo da imamu problema na bilo kom gostovanju u Engleskoj.

IZVOR:NOVOSTI.RS