11.7 C
Vancouver

“Orlovima” druga šansa u Ligi nacijaRemi Srbije i Ukrajine, “Orlovima” druga šansa u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Srbije remijem sa Ukrajinom 2:2 (1:1) završila je kvalifikacije za EURO 2020. Strelci za našu selekciju bili su Tadić i Mitrović. “Orlovima” je za plasman, osim pobede, trebao i kiks Portugalije, koja je u Luksemburgu ipak očekivano slavila sa 2:0. Priliku za plasman na EP Srbija će morati da traži u baražu Lige nacija.

Malo je nedostajalo da izabranici Ljubiše Tumbakovića nanesu prvi poraz Ukrajincima, ali, ipak, nisu uspeli.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića sjajno su otvorili duel na stadionu „Rajko Mitić”. Pristisak naše reprezentacije od starta meča urodio je plodom u 9. minutu kada je šut Tadića rukom zaustavio Matvijenko i skrivio penal. Dušan Tadić bio je siguran izvođač kazne za vođstvo naše reprezentacije.

Ukrajinci stižu do izjenačenja u u 33. minutu golom odličnog Romana Jaremčunka posle centaršuta Cigankova a sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

I u nastavku meča viđen je dobar fudbal. Naša reprezentacija stiže do novog vođstva već u 56. minutu kada je Aleksandar Mitrović iskoristio fantastičnu asistenciju Dušana Tadića i postigao svoj deseti pogodak u kvalifikacijama.

Kada su svi očekivali da sudija označi kraj susreta, Ukrajina po drugi put stigže do izjednačenja i remija u Beogradu preko “rezerviste” Ertema Besedina.

U drugom meču grupe Portugalija ipak nije dozvolila bilo kakvo iznenađenje jer je očekivano slavila u Luksemburgu 2:0, golovima Bruna Fernandeša u 39. i Kristijana Ronalda u 86. minutu.

Na kraju Ukrajina sa 19 i Portugalija sa 17 bodova idu na finalni turnir a Srbiji sa 16 bodova sledi baraž Lige nacija protiv Norveške u gostima u martu naredne godine.

Podatak koji treba da zabrine čelnike u savezu, Srbija je primila pogodak na svakom meču u kvalifikacijama. Golove smo takođe postizali na skoro svim duelima, osim u Ukrajini kada je naša selekcija doživela težak poraz (5:0).

IZVOR:RTS.RS