12.4 C
Vancouver

Mladi „delfini“ srebrni na Svetskom prvenstvu u Kuvajtu

Mlada vaterpolo selekcija Srbije (igrači do 20 godina) poražena je od Grčke sa 6:4 u finalu Svetskog prvenstva koje je održano u Kuvajtu. Bronzana medalja pripala je selekciji Italije.

Mladi vaterpolisti Srbije nisu uspeli da osvoje najsjajnije odličje na planetarnoj smotri vaterpola. Grci su bolje ušli u meč, a potom su uspevali da održe prednost od dva gola razlike. U izuzetno tvrdoj i borbenoj utakmici protivnik se bolje snašao i stigo do pobede i zlatne medalje.

Grci su bolje ušli u meč postigli dva gola i tim rezultatom završen je prvi period igre. Na startu drugog perioda naši su smanjili prednost protivnika, međutim Grci uspevaju da poluvreme završe sa dva gola prednosti.

Treći period doneo je veliku borbu, ali strelci nisu bili raspoloženi, oba golmana su uspela da sačuvaju svoje mreže. Na startu poslednje četvrtine naša selekcija je ponovo uspela da priđe na gol zaostatka, međutim protivnik sa dva vezana gola je uspeo da odbije i ovaj nalet naše selekcije. Do kraj susreta Srbija je uspela da ublaži prednost protivnika za konačnih 6:4.

U borbi za bronzanu medalju Italija je savladala Hrvatsku sa 9:6.

IZVOR:RTS.RS