16.6 C
Vancouver

Ludogorec – Crvena zvezda 0:1 (0:0) ( VIDEO )

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su drugu pobedu u grupi F Lige Evrope, savladavši Ludogorec u Razgradu sa 1:0. Izabranici Dejana Stankovića su kontrolisali igru tokom većeg dela susreta i zasluženo došli do trijumfa fantastičnim golom Gelora Kange.

Start meča doneo je dosta dinamičnu igru, a prvu priliku imao je domaćin preko Sisinja u drugom minutu, ali je Popović pravovremeno intervenisao. Odgovorili su crveno-beli u šestom minutu, kada je Ivanić asistirao za Rodića koji je šutirao iskosa leve strane, ali je odbrana Ludogoreca uspela da izbaci loptu. Nastavili su i jedni i drugi sa pas igrom kroz koju su pokušavali da dođu do konkretnije prilike. Ivanić je nakon proigravanja Dionija oprobao udarac sa distance, ali je lopta završila preko gola.

Sjajna šansa za Crvenu zvezdu u 27.minutu. Rodić je fenomenalno pronašao Bena koji je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, ali je pogodio spoljni deo mreže. Pet minuta kasnije, Gobeljić je uputio centaršut ka Dioniju koji se pravovremeno ubacio, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola. U 36.minutu Rodić je presekao dodavanje odbrane domaćih, lopta se odbila do Dionija koji je „iz prve“ šutirao, ali pravo u Kalinu. Nije usporila ritam ekipa Dejana Stankovića i u 40.minutu došla do nove izgledne situacije. Kanga je „nosio“ loptu kroz sredinu, sjajno proigrao Bena koji desnom nogom šalje loptu daleko od gola.

Početak drugog poluvremena doneo je dve izvanredne situacije za Crvenu zvezdu. Najpre je Ivanić bio usamljen na levom boku, predriblao Sisinja, ali nije uputio udarac. Samo minut kasnije, Dioni je proigrao Bena, ali je Pinas uspeo prvi da dođe do nje. Inicijativa Crvene zvezde se isplatila u 64.minutu. Rodić je centrirao za Pavkova, ovaj nije zahvatio loptu na najbolji način, „bubamara“ se odbila do ivice šesnaesterca, a Kanga iz punog trka „raspalio“ po lopti i zatresao mrežu – 1:0, kao i pre pet godina kada je prošli put Crvena zvezda igrala u Razgradu!

Odgovorili su domaći kada su neposredno nakon pogotka pogodili prečku, a udarac je uputio Tekpetej. Uzvratili su crveno-beli najpre preko Pavkova koji je sa 20 metara šutirao pravo u naručje Kahline, a minut docnije Zvezdina „devetka“ je sjajno glavom spustio loptu ka Benu, ali je golman Ludogoreca uspeo da zaustavi njegov udarac. Prinudnu izmenu morao je da napravi Stanković kada je posle samo deset minuta van terena izveo mladog Stanića zbog povrede. U poslednjih deset minuta crveno-beli su nastojali da primire tempo igre i mirno privedu susret kraju, što su na kraju uspeli da učine i zabeleže nova tri boda u grupnoj fazi Lige Evrope.