11.6 C
Vancouver

Kraljev gambit u Areni, Zvezda bez rešenja

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Beogradu od Reala sa 75:60, u utakmici sedmog kola Evrolige. Jedna odlična deonica nije bila dovoljna crveno-belima da nanesu poraz “kraljevskom” klubu, koji je u većem delu susreta “zaključao” put do svog koša. Naredni meč u elitnom takmičenju Zvezda igra narednog petka, kada u Beograd stiže ekipa Liona.Meč koji su odigrali Zvezda i Real u “Štark areni” u svom većem delu više je podsećao na šahovsku partiju, nego duel elitnog košarkaškog evropskog takmičenja.

“Kraljevski” klub opravdao je ulogu favorita, iako je Zvezda u poslednju deonicu ušla sa prednošću. Ipak, dalekometna paljba madridskog kluba u poslednjih 10 minuta i samo jedan pogodak crveno-belih iz igre doneli su gostima četvrti trijumf u takmičenju.

Od samog početka utakmice videlo sa da publika u Beogradu neće videti veliki broj poena. Ekipe su igrale u serijama, a na kraju prvih 10 minuta gosti su vodili 12:9.

Slično je bilo i u drugoj deonici. Real je pokušavao da se odlepi, Zvezda držala odstojanje – na poluvreme ekipa Pabla Lasa odlazi sa prednošću od 33:27.

Usledilo je Zvezdinih najboljih 10 minuta, možda i u celoj sezoni. Igrači su počeli da pogađaju iz svih pozicija, naročito šuteve za tri poena, dok je odbrana bila na zavidnom nivou. Nije ni čudo što su crveno-beli stigli do prednosti 52:49.

Ipak, poslednja četvrtina pokazala je najveće kvalitete Reala, ali i najveće mane Zvezde. Crveno-beli pet minuta nisu postigli poen, dok je Real u tom periodu postigao četiri trojke i vratio prednost na svoju stranu.

Ekipa Andrije Gavrilovića postigla je samo jedan koš iz igre u poslednjoj deonici, atraktivno zakucavanje Brauna, što bi bilo nedovoljno da se savlada i daleko slabiji protivnik, nego velikan iz Madrida.

Real je zabeležio četvrti trijumf, uz tri poraza, dok Crvena zvezda, pored dve pobede, ima pet izgubljenih mečeva.

Bili Beron završio je meč sa 17 poena, dok je Lorenco Braun dodao 14. U ekipi Reala poeni su bili bolje raspoređeni – Ljulj je postigao 16, Rudi Fernandez 12, a Tavareš 11 poena.

I naredni meč u elitnom takmičenju Zvezda igra na svom terenu, narednog petka gost će biti francuski Lion.

IZVOR:RTS.RS