13.7 C
Vancouver

Katastrofa Radnika, Zvezda lako do “petice” u Surdulici

Posle ubedljivog poraza u Londonu od Totenhema, šampion Srbije Crvena zvezda pronašla je lek za mamurluk na gostovanju u Surdulici (5:0).

Superliga Srbije, 13. kolo:

Radnik Surdulica – Crvena zvezda 0:5 (0:3)

Stadion: Radnika u Surdulici. Sudija: Miloš Đorđić. Gledalaca: 3.312. Strelci: Pavkov 6p, Vukanović 12, Ben 38, 58p, Garsija 65.

Radnik: Kostić, Stojanović, Marković, Kričak, Pavlović ( od 31. Đorđević), Stanisavljević 8od 67. Damnjanović), M. Kostić, Georgiev, Danoski, Bojić (od 59. Pejčić), Makarić.
Crvena zvezda: Popović, Gajić, Pankov, Degenek, Rodić (od 79. Ivanić), Jovančić (od 46. Petrović), Kanjas, Garsija (od 69. Krstović), Ben, Vukanović, Pavkov.

Na londonskih 5:0 u meču 13. kola Linglong Superlige, odgovorili su istom merom protiv Radnika u Surdulici, ali ruku na srce barem tri gola od tih pet idu na dušu igrača Radnika koji su što greškama, što slabim reakcijama omogućili gostima da veoma rano i lako stignu do ubedljive prednosti.

Radnik nikada nije uspeo da pobedi Zvezdu, koja je sada u seriji od 11 pobeda u međusobnim duelima počevši od 2015. godine.

Posle poraza u Londonu, za izabranike trenera Vladana Milojevića bilo je važno da što pre dođu do gola u ovom susretu i želja im se brzo ostvarila.

Igrao se peti minut kada je posle loše reakcije Kostića i Pavlovića u kaznenom prostoru Radnika srušen napadač Crvene zvezde, El Fardu Ben.Sudija Đorđić nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku a siguran egzekutor bio je Milan Pavkov.

Radnik je tri minuta kasnije preko Bojića imao veliku priliku da izjednači, ali se Bojić spetljao u odsudnom trenutku i kazna za promašaj stigla je u 12. minutu.

Aleksa Vukanović je bez većih problema prošao kraj Pavlovića, nije mu bilo teško da zatrese mrežu domaćina za komotnih 0:2.

Mogao je Radnik u 16. minutu preko Bojana Bojića da smanji prednost gostiju. odlično je izveo slobodan udarac sa 20 metara, iskosa sa desne strane, ali je Popović sjajnom intervencijom sprečio pogodak.

Mateo Garsije je u 33. minutu opasno pripretio udarcem sa ivice kaznenog protora, da bi pet minuta kasnije crveno-beli stigli do trećeg pogotka.I opet je tome kumovala kardinalna greška Surduličana, ovog puta golmana Ivana Kostića koji je prosto dodao loptu u noge Benu.

Napadač Crvene zvezde je oberučke prihvatio loptu, zaobišao golmana Radnika i povisio na 3:0, rezultat kojim se otišlo na odmor.U nastavku, mogao je Garsija u 54. minutu posle centaršuta Pavkova da zatrese mrežu, ali je slabo šutirao, da bi u 56. minutu sudija pokazao još jednom na belu tačku.

Posle centaršuta sa desne strane. loptua je Markovića koji je bio u padu pogodila u ruku, sudija Đorđić je pokazao na 11 metara, a El Fardu Ben je bio neumoljiv – 0:4.Nije to bio kraj, što se tiče golova gostiju. U 65. minutu El Fardu Ben je bio u ulozi asistenta, pravovremeno je uposlio Matea Garsiju, Argentinac je predriblao i golmana Kostića i iskosa sa desne strane prosledio loptu u mrežu za konačnih 0:5.

IZVOR:B92.RS