18.4 C
Vancouver

Đoković preko Edmunda do četvrtfinala Pariza

Novak Đoković je savladao Britanca Kajla Edmunda sa 2:0 po setovima 7:6, 6:1 i plasirao se u četvrtfinale mastersa u Parizu. U borbi za polufinale naš as se sastaje sa Grkom Stefanosom Cicipasom.

Novak nastavlja sa dobrom igrom u Parizu. Nadigrao je neugodnog Britanca Kajla Edmunda, koji je pružio snažan otpor. Prvi set naš teniser je rešio u taj brejku. U drugom, rani brejk mu je doneo prednost koju je do kraja seta uspeo da uveća i privede meč kraju. Sledi duel sa Cicipasom.

Odmeravanje snaga u prvom setu. Oba tenisera su se koncentrisala na svoj servis. Obojica su odlično servirala, pa nije viđena nijedna brejk šansa, sve do same završnice kada je naš as propustio dve brejk i set šanse, međutim protivnik uspeva da se odbrani, pa je set je rešen u taj-brejku.

U ovom periodu naš teniser je krenuo bolje, stigao je do dva mini-brjka prednosti. Međutim, protivnik je uspeo da se vrati i u poslednjem trenutku vrati drugi mini-brejk i dođe do izjednačenja – 6:6. Ipak Novak uspeva da dođe dpo prednosti i reši set u svoju korist.

Drugi set doneo je mnogo bolju igru našeg tenisera. Nakon što je u trećem gemu oduzeo servis protivniku, raspala se igra Britanca. Novak je lagano osvojio preostale gemove – 6:1 u drugom setu.

IZVOR:RTS.RS