10.5 C
Vancouver

Đoković pobedom nad Monfisom doneo izjednačenje Srbiji

Teniska reprezentacija Srbije izjednačila je protiv Francuske na 1:1 u drugom kolu A grupe ATP kupa u Brizbejnu. Nakon poraza Lajovića izjednačenje Srbiji doneo je Novak Đoković pobedom nad Gaelom Monfisom 6:3, 6:2 Pobednika ovog duela odlučiće meč dublova.

Prvi reket Srbije doneo je izjednačenje našoj reprezentaciji u duelu protiv Francuske u Brizbejnu.

Teže nego što rezultat govori naš teniser je došao do pobede u meču protiv Gaela Monfisa. Imao je Francuz prilike u prvom setu ali je Novak još jednom pokazao veliku mentalnu snagu i na kraju zasluženo slavio.

Francuz je imao devet brejk prilika , od čega sedam u prvom setu, ali nijednu nije uspeo da iskoristi. Naš teniser imao je maksimalan učinak – tri od tri.

“Izlazite na teren a znate da vas očekuje mnogo razmena, veliki borac sa druge strane mreže. Protiv Gaela nikada nije lako. odigrao je odličan meč i želim mu sve najbolje u nastavku sezone”, rekao je Nole posle meča.

Prethodno, vođstvo Francuzima doneo je Benoa Per pobedom protiv Dušana Lajovića sa 6:2, 6:7 (6:8), 6:4.

Posle dva meča rezultat je nerešen pa će pobednik biti odlučen posle duela dublova u kom bi za našu reprezentaciju trebalo da nastupaju Novak Đoković i Viktor Troicki protiv Nikole Maua i Eduar Rože-Vaslana.

Srbija poslednji meč u grupi igra u sredu rano protiv Čilea.