13.6 C
Vancouver

Andrea Stojadinov osvojila srebro na Evropskom prvenstvu

Mlada srpska džudistkinja Andrea Stojadinov u svom prvom učešću na seniorskom prvenstvu Evrope, koje se održava u Pragu, osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 48 kilograma. Priliku da osvoje medalje imaće i Marica Perišić (do 57 kg) i Strahinja Bunčić (do 66 kg), koji će se u repasažu boriti za bronzana odličja.

Na putu do odlučujućeg meča, 20-godišnja Andrea savladala je tri protivnice. U polufinalu je sjajnim bacanjima (najpre za vazari, a potom za ipon) pobedila osam godina stariju Francuskinju Melani Klemen.

U borbi za zlatnu medalju Andrea se suočila sa Širin Bukli, još jednom francuskom džudistkinjom. Posle samo 40 sekundi borbe Stojadinov je izgubila finale.

Priliku da osvoje medalje imaće i Marica Perišić (do 57 kg) i Strahinja Bunčić (do 66 kg), koji će se u repasažu boriti za bronzana odličja.

Prvenstvo se održava u poznatoj O2 Areni, bez prisustva publike.

Čestitke Vučića i Udovičića

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je Andrei Stojadinov osvajanje srebrne medalje.

“Sve čestitke našoj sjajnoj Andrei Stojadinov na osvojenoj srebrnoj medalji na Evropskom prvenstvu u džudou. Nastavi da nižeš pobede, a šampionske titule te tek čekaju”, naveo je Vučić.

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić rekao je da je osvajanje srebra veliki uspeh za srpski džudo.

“Andrea Stojadinov je učinila Srbiju ponosnom, osvojivši srebrnu medalju u kategoriji do 48 kilograma na Evropskom prvenstvu u Pragu. Veliki uspeh za džudo! Čestitam od srca Andrei, njenom stručnom štabu i Džudo savezu Srbije”, piše u čestitki.