15.7 C
Vancouver

Partizan poražen od Santa Klare, odluka o prolazu u grupu pada u Beogradu

Izvor:RTS

Fudbaleri Partizana poraženi su od ekipe Santa Klare sa 2:1 u prvom meču plej-ofa za ulazak u grupnu fazu novoformirane Lige konferencija. Revanš se igra za sedam dana u Beogradu.

Nije uspela srpska ekipa sa gostovanja iz Ponte Delgada da ponese pozitivan i zadovoljavajući rezultat, pa će šansu za plasman u evropsko takmičenje tražiti u revanšu u Beogradu.

Portugalska Santa Klara savladala je Partizan sa 2:1 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija.

Meč je počeo na najlošiji mogući način po srpsku ekipu.

Još uvek je trajalo početno odmeravanje snaga, a domaćin je već vodio sa 1:0.

Igrao se četvrti minut, kada je Patrik odlično centrirao ka Karvalju, a ovaj umakao zadnjoj liniji i smestio loptu u mrežu Popovića.

Partizan se nije najbolje snalazio u uvodnih 20-ak minuta meča, pošto je olako gubio loptu i na najmanji presing Santa Klare, te im dozvoljavao česte ulaske u završnu trećinu terena i konstantno stvaranje opasnosti pred gol Popovića.

Portugalska ekipa je u 24. minutu pogodila prečku, kada je glavom šutirao Boateng, da bi četiri minuta kasnije, Koštin udarac odbranio golman Partizana.

Ipak, kako se prvo poluvreme bližilo kraju, srpska ekipa je dolazila do svoje igre i kontrole na sredini terena, čime je stvarala polu-šanse, ali je nedostajalo ključnog pasa i koncentracije u završnici.

Rezultat se do kraja prvog dela igre nije menjao, pa se na poluvreme otišlo sa prednošću Santa Klare od 1:0.

Santa Klara je i u drugo poluvreme otvorila golom u četvrtom minutu.

Ponovo je Partizan olako dozvolio da lopta u njihovom šesnaestercu prođe do igrača Sante Klare, ovoga puta do Morita, koji se lepo namešta na desnu nogu i preciznim udarcem šalje u mrežu.

Delovalo je da će taj drugi gol slomiti Partizan, ali je brzo stigao odgovor srpske ekipe.

Pet minuta kasnije, odlično odrađena uigrana akcija iz prekida, Natho za Šćekića, ovaj glavom u peterac za Vujačića, koji takođe glavom trese mrežu Santa Klare za 2:1.

Sticao se utisak da bi Partizan nakon datog gola mogao da se potpuno vrati u meč, zaigra dodatno bolje i možda dođe do izjednačenja, ali to se nije desilo.

Čak, štaviše, Santa Klara je imala nekoliko šansi i polu-šansi za postizanje trećeg gola, ali se uprkos uzbuđenjima, rezultat nije menjao.

Revanš meč će se igrati u Beogradu za sedam dana.