16.6 C
Vancouver

Partizan nadoknadio minus iz Portugalije i obezbedio evropsku jesen

Izvor:RTS

Fudbaleri Partizana nadoknadili su negativan rezultat iz Portugalije (1:2) i u revanšu plej-ofa za Ligu konferencije sa 2:0 savladali portugalsku Santa Klaru. Crno-beli su odigrali hrabro i borbeno i slavili pobedu zahvaljujući golovima Gomeša i Saničanina iz prvog poluvremena.

Pred više od 20.000 navijača koji su tokom cele utakmice pružali veliku podršku sa tribina, Partizan je u Beogradu savladao Santa Klaru sa 2:0 i plasirao se u grupnu fazu Lige konferencije.

Crno-beli su tako nadoknadili gol minusa iz prve utakmice (2:1) i eliminisali ekipu iz jedne jake lige, sa brojnim Brazilcima u sastavu.

Uzbuđenje je dostiglo vrhunac u poslednjih osam minuta, pošto je toliko meč bio produžen, ali su crno-beli zahvaljujući borbenosti sačuvali svoju mrežu i plasirali se u Ligu konferencije.

Partizan je obezbedio novih šest utakmica u Evropi, a protivnike će saznati posle žreba koji će biti obavljen u petak.