11.9 C
Vancouver

“Orlovi” srušili Portoriko, sa Italijom za plasman na OI

Izvor:RTS

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Portorika (102:84) u polufinalu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre. “Orlovi” će se za plasman na Igre boriti protiv Italije u nedelju.Srbija je odigrala verovatno i najbolji meč u dosadašnjem toku kvalifikacionog turnira.

Izabranici Igora Kokoškova su bili u potpunoj kontroli rezultata veći deo meča i zasluženo slavili.

Portoriko je za nijansu bolje otvorio meč, bar u napadačkom smislu, pošto su vodili sa 5:0 i potom 17:11.

Ipak, Srbija je brzo uhvatila priključak i kako je vreme odmicalo, dolazila do svoje prepoznatljive igre.

Do kraja prve četvrtine, “orlovi” su preuzeli vođstvo i prvi deo meča dobili sa 28:26.

Visok broj postignutih poena u prve dve četvrtine, pored raspoloženih napada, govori i o tome da odbrane nisu bile na najvišem nivou.

U drugih deset minuta Srbija je poboljšala igru u oba pravca. Portoriko je znatno teže dolazio do poena, a sa druge strane Srbija počela da pogađa sa distance.

Zahvaljujući dobroj završnici druge četvrtine, Srbija na pauzu za poluvreme odnosi dvocifrenu prednost – 51:40.

U drugom poluvremenu, a pogotovo u poslednjoj četvrtini, otpor Portorikanaca je slabio, što je naša selekcija znala da koristi i iz minuta u minut povećava maksimalnu prednost.

Srbija je mirno i sa velikom razlikom privela meč kraju i tako izborila plasman u finale kvalifikacionog turnira.

U utakmici za plasman na Olimpijske igre, Srbija će igrati protiv selekcije Italije.

Taj meč igra se u nedelju u dvorani “Aleksandar Nikolić” od 20.30, uz direktan prenos na RTS-u.

Italija je do finala došla zahvaljujući pobedi nad Dominikanskom republikom.