11.9 C
Vancouver

HRABRI “ORLOVI” UŠTOPOVALI ŠAMPIONA EVROPE: Srbija: Portugal 2:2

Izvor:Novosti

FUDBALSKA reprezentacija Srbije odigrala je sjajno protiv Portugala u 2. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Meč na stadionu “Rajko Mitić” završen je rezultatom 2:2.

HEROJ Stefan Mitrović izbija loptu posle pokušaja Ronalda/FOTO: M. Vukadinović

Pokazali su “orlovi” zube šampionu Evrope i apsolutno zasluženo stigli do remija, iako su posle 45 minuta igre gubili sa 0:2.

Doneo je neku posebnu energiju Dragan Stojković Piksi. Odlično je Srbija odigrala, posebno drugo poluvreme i na kraju zasluženo došla do boda.

Portugal nam je dao dva gola na identičan način. Sa desne strane najpre je centrirao Bernardo Silva, a glavom loptu zakucao Diogo Žota. Drugi pogodak je bio identičan. Samo tada je centrirao Sedrik Soareš.

Nisu “orlovi” klonuli duhom i u nastavku utakmice su odigrali fenomenalno, što je uzrokovalo sa dva brza i sjajna gola.

Uveo je Stojković na startu drugog dela Nemanju Radonjića koji je uneo život, maltretirao je Žoaa Kansela po desnoj strani. Bio je asistent kod oba pogotka. Najpre Mitroviću koji je glavom savladao Lopesa i ušao u istoriju reprezentacije kao najbolji strelac ikada – 39 golova.

Drugi gol bio je delo Filipa Kostića. Radonjić se oslobodio čuvara, uposlio igrača Ajntrahta, a ovaj lako matirao golmana rivala.

Do kraja utakmice Srbija je pokušala i da pobedi, ali nažalost u tome nije uspela. Ipak, treba da raduje dobra igra “orlova”.

Srbija – Portugal 2:2 (0:2).